Rynek

Tłum w sieci

Kolejki do sklepów internetowych

Według danych GfK w pierwszych trzech kwartałach tego roku zainteresowanie zakupami żywności przez internet wzrosło w Polsce prawie o połowę. Według danych GfK w pierwszych trzech kwartałach tego roku zainteresowanie zakupami żywności przez internet wzrosło w Polsce prawie o połowę. Marcin Bondarowicz
Szybkie zakupy żywności przez internet stały się prawie niemożliwe. Czas oczekiwania na dostawę wynosi zazwyczaj kilkanaście dni. Nie można krócej?
W ciągu kilku lat udział e-grocery, czyli zakupów spożywczych przez sieć, w całym handlu żywnością w Polsce może sięgnąć nawet 5 proc. W ciągu kilku lat udział e-grocery, czyli zakupów spożywczych przez sieć, w całym handlu żywnością w Polsce może sięgnąć nawet 5 proc.

Często najbliższy wolny termin przypada dopiero w przyszłym roku albo w ogóle go nie ma. Na ekranie pojawiają się sugestie, żeby czekać na otwarcie nowych „okienek zakupowych”. Są one dodawane najczęściej dwa razy dziennie, ale dostępne terminy błyskawicznie znikają. To efekt ogromnego, choć ponoć przejściowego, wzrostu zainteresowania tzw. e-grocery, czyli zakupami żywności przez sieć.

Przyczyną jest oczywiście trwająca pandemia. Część osób z powodu kwarantanny czy izolacji nie może normalnie robić codziennych zakupów.

Polityka 48.2020 (3289) z dnia 24.11.2020; Rynek; s. 43
Oryginalny tytuł tekstu: "Tłum w sieci"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Los bezpłodnych katolików: niech Bóg decyduje

Wierzą w Boga, dlatego nie decydują się na potępiane przez Kościół in vitro i inseminację. Niepłodni po katolicku.

Elżbieta Turlej
24.01.2013