Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Rynek

Ukryta idea

Idea Bank: kto tu kłamie?

Ujawnienie taśm spowodowało, że kłopoty Leszka Czarneckiego stały się nie tylko problemem biznesowym, ale przede wszystkim politycznym. Ujawnienie taśm spowodowało, że kłopoty Leszka Czarneckiego stały się nie tylko problemem biznesowym, ale przede wszystkim politycznym. Piotr Małecki / Forum
Przymusową nacjonalizację Idea Banku Leszka Czarneckiego jego prywatni konkurenci przyjęli z ulgą. Uznali, że o wiele gorsza byłaby upadłość Idei. Wtedy bowiem jej koszty ponieśliby klienci wszystkich banków.
Leszek Czarnecki jako bankier przyjął złą strategię rozwoju. Porażka była w nią wpisana.Tomasz Jastrzębowski/Reporter Leszek Czarnecki jako bankier przyjął złą strategię rozwoju. Porażka była w nią wpisana.

„Nareszcie” – stwierdził z entuzjazmem Brunon Bartkiewicz, prezes holenderskiego ING Banku Śląskiego. W ten sposób prezes skomentował na portalu businessinsider.pl ogłoszoną w sylwestra wiadomość, że Idea Bank wraz z nowym rokiem zostanie przejęty przez kontrolowany przez państwo Bank Pekao SA. „Sektor bankowy oczekiwał takiej decyzji od Bankowego Funduszu Gwarancyjnego” – zapewnił Bartkiewicz. Wyraził też wdzięczność dla Banku Pekao, że podjął się tak trudnego zadania.

Polityka 3.2021 (3295) z dnia 12.01.2021; Rynek; s. 39
Oryginalny tytuł tekstu: "Ukryta idea"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021