„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Rynek

Pięćdziesiątki w cenie

Deweloperzy nie nadążają. Jakie mieszkania kupują Polacy?

Dzisiaj wszyscy zastanawiają się, czy pandemia na trwałe zmieni mieszkaniowe cele i priorytety Polaków. Dzisiaj wszyscy zastanawiają się, czy pandemia na trwałe zmieni mieszkaniowe cele i priorytety Polaków. Shutterstock
Pandemia zaostrzyła apetyt Polaków na większe mieszkania, ale deweloperzy nie nadążają z ich budową. Efekt? Zamiast spodziewanych spadków widać jedynie trochę wolniejszy wzrost cen. Domy i mieszkania nadal będą drożeć.
Zainteresowanie domami wzrosło o ponad jedną trzecią, a działkami budowlanymi aż o 70 proc.mihtiander/PantherMedia Zainteresowanie domami wzrosło o ponad jedną trzecią, a działkami budowlanymi aż o 70 proc.

Przydałby się jeszcze jeden pokój – to chyba najkrótsze podsumowanie zmian na rynku nieruchomości w czasach pandemii. Polacy zamknięci w domach, przy pracy i nauce zdalnej, w pełni odczuli to, o czym europejskie statystyki mówiły od dawna. Pod względem liczby metrów kwadratowych mieszkania na osobę wypadamy znacznie gorzej niż obywatele większości pozostałych państw UE. Według szacunków HRE Investments Polak ma do dyspozycji średnio 29 m kw. na członka rodziny, podczas gdy średnia unijna już osiem lat temu wynosiła 39 m.

Polityka 4.2021 (3296) z dnia 19.01.2021; Rynek; s. 36
Oryginalny tytuł tekstu: "Pięćdziesiątki w cenie"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.

Katarzyna Czarnecka
01.12.2021