Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Rynek

Pięćdziesiątki w cenie

Deweloperzy nie nadążają. Jakie mieszkania kupują Polacy?

Dzisiaj wszyscy zastanawiają się, czy pandemia na trwałe zmieni mieszkaniowe cele i priorytety Polaków. Dzisiaj wszyscy zastanawiają się, czy pandemia na trwałe zmieni mieszkaniowe cele i priorytety Polaków. Shutterstock
Pandemia zaostrzyła apetyt Polaków na większe mieszkania, ale deweloperzy nie nadążają z ich budową. Efekt? Zamiast spodziewanych spadków widać jedynie trochę wolniejszy wzrost cen. Domy i mieszkania nadal będą drożeć.
Zainteresowanie domami wzrosło o ponad jedną trzecią, a działkami budowlanymi aż o 70 proc.mihtiander/PantherMedia Zainteresowanie domami wzrosło o ponad jedną trzecią, a działkami budowlanymi aż o 70 proc.

Przydałby się jeszcze jeden pokój – to chyba najkrótsze podsumowanie zmian na rynku nieruchomości w czasach pandemii. Polacy zamknięci w domach, przy pracy i nauce zdalnej, w pełni odczuli to, o czym europejskie statystyki mówiły od dawna. Pod względem liczby metrów kwadratowych mieszkania na osobę wypadamy znacznie gorzej niż obywatele większości pozostałych państw UE. Według szacunków HRE Investments Polak ma do dyspozycji średnio 29 m kw. na członka rodziny, podczas gdy średnia unijna już osiem lat temu wynosiła 39 m.

Polityka 4.2021 (3296) z dnia 19.01.2021; Rynek; s. 36
Oryginalny tytuł tekstu: "Pięćdziesiątki w cenie"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >