Rynek

Matrioszka z Manuelą

Niemka kończy Nord Stream 2

Manuela Schwesig Manuela Schwesig EPA / PAP
Wbrew amerykańskim sankcjom i ostrej krytyce w Niemczech Manuela Schwesig, premier Meklemburgii-Pomorza Przedniego, postanowiła sama dokończyć Nord Stream 2.
Rozpoczęło się dokańczanie układania gazociągu Nord Stream 2.Pedant01/Wikipedia Rozpoczęło się dokańczanie układania gazociągu Nord Stream 2.

W gminie Lubmin, kilkadziesiąt kilometrów od granicy z Polską, trwa gospodarska wizyta. Manuela Schwesig, premier Meklemburgii-Pomorza Przedniego, odwiedza lądową stację odbioru gazu. To właśnie tu ma docierać do Niemiec rosyjski surowiec z nowego, drugiego już rurociągu bałtyckiego. 46-letnia Schwesig spaceruje wąskimi alejkami między plątaniną grubych rur. Czerwoną kurtkę z kapturem zasłania żółta kamizelka odblaskowa z logo Nord Stream 2 i anglojęzycznym sloganem: „Zaangażowanie. Niezawodność.

Polityka 6.2021 (3298) z dnia 02.02.2021; Rynek; s. 41
Oryginalny tytuł tekstu: "Matrioszka z Manuelą"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Rafał Wojaczek pod gwiazdą rozpaczną

Swego czasu stał się idolem i do dziś rozbudza namiętności wśród czytelników. Spośród wielu młodo zmarłych literackich straceńców i nadwrażliwców może jeszcze Halina Poświatowska wywołuje czytelnicze emocje. Blednie za to mit Edwarda Stachury, mało kto wraca do wierszy Andrzeja Bursy czy prozy Marka Hłaski. Dlaczego jedne literackie legendy trwają, inne zdają się rozwiewać?

Mirosław Pęczak
08.12.2001