Rynek

Matrioszka z Manuelą

Niemka kończy Nord Stream 2

Manuela Schwesig Manuela Schwesig EPA / PAP
Wbrew amerykańskim sankcjom i ostrej krytyce w Niemczech Manuela Schwesig, premier Meklemburgii-Pomorza Przedniego, postanowiła sama dokończyć Nord Stream 2.
Rozpoczęło się dokańczanie układania gazociągu Nord Stream 2.Pedant01/Wikipedia Rozpoczęło się dokańczanie układania gazociągu Nord Stream 2.

W gminie Lubmin, kilkadziesiąt kilometrów od granicy z Polską, trwa gospodarska wizyta. Manuela Schwesig, premier Meklemburgii-Pomorza Przedniego, odwiedza lądową stację odbioru gazu. To właśnie tu ma docierać do Niemiec rosyjski surowiec z nowego, drugiego już rurociągu bałtyckiego. 46-letnia Schwesig spaceruje wąskimi alejkami między plątaniną grubych rur. Czerwoną kurtkę z kapturem zasłania żółta kamizelka odblaskowa z logo Nord Stream 2 i anglojęzycznym sloganem: „Zaangażowanie. Niezawodność.

Polityka 6.2021 (3298) z dnia 02.02.2021; Rynek; s. 41
Oryginalny tytuł tekstu: "Matrioszka z Manuelą"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021