Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Rynek

Nowy Ład, czyli chaos

Bezładny Nowy Polski Ład

Filary planu Morawieckiego pozostały na slajdach albo przybrały dość karykaturalny kształt. Filary planu Morawieckiego pozostały na slajdach albo przybrały dość karykaturalny kształt. EAST NEWS
Premier Morawiecki szykuje kolejny nowy program społeczno-gospodarczy. Tym razem na czasy po pandemii. Nowy Polski Ład ma być paliwem dla tracących energię rządów PiS. Zanosi się, że teraz też wszystko skończy się głównie na wykresach.
Plany są ambitne i zakładają dojście w ciągu 6–7 lat do wydatków na ochronę zdrowia na poziomie 7 proc. PKB.Forum Plany są ambitne i zakładają dojście w ciągu 6–7 lat do wydatków na ochronę zdrowia na poziomie 7 proc. PKB.

Podczas wizyty na Śląsku premier Morawiecki wyjaśniał: „Widzimy, jak rozwijają się Chiny, w jakiej zapaści jest Europa Zachodnia czy Południowa, i czerpiemy lekcje z tych problemów innych i dobrych doświadczeń jeszcze innych krajów. Jednocześnie to wszystko staramy się ująć w kontekście właściwym dla polskich przemian społeczno-gospodarczych. Na tym właśnie będzie polegał Nowy Ład, który w ciągu kilku najbliższych tygodni przedstawimy”. Nad planem, który zyskał oficjalnie nazwę Nowego Polskiego Ładu (NPŁ), premier pracuje wraz z zespołem współpracowników ze swej Kancelarii.

Polityka 7.2021 (3299) z dnia 09.02.2021; Rynek; s. 34
Oryginalny tytuł tekstu: "Nowy Ład, czyli chaos"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >