Rynek

Nowy Ład, czyli chaos

Bezładny Nowy Polski Ład

Filary planu Morawieckiego pozostały na slajdach albo przybrały dość karykaturalny kształt. Filary planu Morawieckiego pozostały na slajdach albo przybrały dość karykaturalny kształt. EAST NEWS
Premier Morawiecki szykuje kolejny nowy program społeczno-gospodarczy. Tym razem na czasy po pandemii. Nowy Polski Ład ma być paliwem dla tracących energię rządów PiS. Zanosi się, że teraz też wszystko skończy się głównie na wykresach.
Plany są ambitne i zakładają dojście w ciągu 6–7 lat do wydatków na ochronę zdrowia na poziomie 7 proc. PKB.Forum Plany są ambitne i zakładają dojście w ciągu 6–7 lat do wydatków na ochronę zdrowia na poziomie 7 proc. PKB.

Podczas wizyty na Śląsku premier Morawiecki wyjaśniał: „Widzimy, jak rozwijają się Chiny, w jakiej zapaści jest Europa Zachodnia czy Południowa, i czerpiemy lekcje z tych problemów innych i dobrych doświadczeń jeszcze innych krajów. Jednocześnie to wszystko staramy się ująć w kontekście właściwym dla polskich przemian społeczno-gospodarczych. Na tym właśnie będzie polegał Nowy Ład, który w ciągu kilku najbliższych tygodni przedstawimy”. Nad planem, który zyskał oficjalnie nazwę Nowego Polskiego Ładu (NPŁ), premier pracuje wraz z zespołem współpracowników ze swej Kancelarii.

Polityka 7.2021 (3299) z dnia 09.02.2021; Rynek; s. 34
Oryginalny tytuł tekstu: "Nowy Ład, czyli chaos"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Los bezpłodnych katolików: niech Bóg decyduje

Wierzą w Boga, dlatego nie decydują się na potępiane przez Kościół in vitro i inseminację. Niepłodni po katolicku.

Elżbieta Turlej
24.01.2013