„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Rynek

Uziemieni, zatopieni

Uziemieni, zatopieni. Tak teraz bankrutują Polacy

Warszawa, opustoszały klub fitness sieci McFIT. Warszawa, opustoszały klub fitness sieci McFIT. Jakub Kamiński / EAST NEWS
W pandemii za połowę rynkowej ceny można kupić wszystko: autobus, hotel, sprzęt na siłownię, wyposażenie restauracji. Dorobek życia sprzedają ofiary lockdownu – przedsiębiorcy, którym nie udało się uratować własnej firmy.
Lublin, protest przewoźników.Krzysztof Radzki/EAST NEWS Lublin, protest przewoźników.

Wystarczy wklepać w wyszukiwarce „likwidacja firmy wyprzedaż”, a na darmowych portalach typu sprzedajemy.pl widać wiele okazji. Tych, którzy wycofują ofertę z powodu rażąco niskiej ceny, znajdziemy wkrótce na stronie licytacje.komornik.pl. Za jeszcze mniejsze pieniądze. Potencjalni kupcy wiedzą, że przedłużanie lockdownu oznacza, że ceny spadną jeszcze bardziej.

Unieruchomieni przewoźnicy

Autobusy marki Mercedes, które jeszcze przed rokiem woziły Chińczyków i Koreańczyków po całej Europie, wystawiają do sprzedaży firmy leasingowe.

Polityka 7.2021 (3299) z dnia 09.02.2021; Rynek; s. 37
Oryginalny tytuł tekstu: "Uziemieni, zatopieni"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Zaszczepieni też chorują. Dlaczego trzecia dawka jest niezbędna?

Coraz więcej osób wątpi w szczepionki przeciwko covid, skoro nawet po trzech dawkach przytrafia im się zakażenie. Czy zatem decyzję o szczepieniu przypominającym lepiej odłożyć do czasu, aż pojawią się skuteczniejsze preparaty?

Paweł Walewski
04.12.2021