Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Rynek

Franki skarżą banki

Frankowicze wygrywają w sądzie

Problem kredytów frankowych dotyka banki w różnym stopniu. Problem kredytów frankowych dotyka banki w różnym stopniu. Łukasz Rayski
Liczba pozwów frankowiczów wobec banków szybko rośnie, podobnie jak ich szanse na wygrane w sądach. Nadzór finansowy apeluje o zawieranie ugód i przewalutowanie kredytów, ale ani klienci, ani banki się nie spieszą. Jedni i drudzy sobie nie ufają.
PiS i Andrzej Duda przyrzekali szybko rozwiązać problem tych kredytów, ale po zwycięstwie zmienili zdanie. Frankowicze to przecież nie ich elektorat.Adam Chełstowski/Forum PiS i Andrzej Duda przyrzekali szybko rozwiązać problem tych kredytów, ale po zwycięstwie zmienili zdanie. Frankowicze to przecież nie ich elektorat.

Justyna i Kamil Dziubakowie to symbol walki z bankami klientów spłacających frankowe kredyty hipoteczne. Ich historia ciągle nie ma końca. Kilka lat temu ich spór z Raiffeisen Bank trafił aż do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. W październiku 2019 r. Trybunał stanął po stronie polskiego małżeństwa, a w styczniu ubiegłego roku w warszawskim sądzie zapadł wyrok korzystny dla Dziubaków. Ich umowa kredytu indeksowanego do franka szwajcarskiego została uznana za nieważną. Raiffeisen odwołał się od werdyktu, obie strony wciąż czekają na rozprawę apelacyjną.

Polityka 10.2021 (3302) z dnia 02.03.2021; Rynek; s. 43
Oryginalny tytuł tekstu: "Franki skarżą banki"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Arabowie szukają mistrzów

Siła nauki arabskiej w okresie klasycznym to otwartość na zmiany, ale też zwykła ciekawość świata.

Mateusz Wilk
06.05.2014