Rynek

Firma Wszystko

Firma Wszystko. Co Amazon zmieni w Polsce?

„Koło zamachowe Bezosa działa w taki sposób, że im Amazon jest większy, tym staje się bardziej atrakcyjny”. „Koło zamachowe Bezosa działa w taki sposób, że im Amazon jest większy, tym staje się bardziej atrakcyjny”. Łukasz Rayski
Brian Dumaine, dziennikarz i autor książek ekonomicznych, o tym, jak zmieni nasze życie pojawienie się w Polsce koncernu Amazon i czy oprze mu się jakakolwiek konkurencja.
Brian Dumainemateriały prasowe Brian Dumaine

JACEK ŻAKOWSKI: – Amazon wchodzi do Polski. Powinniśmy się bać?
BRIAN DUMAINE: – Niektórzy powinni. Niektórzy mogą się cieszyć.

Na przykład Jeff Bezos?
Każdy, kto ma dobry produkt i atrakcyjną cenę. Bo dzięki Amazonowi łatwiej znajdzie klientów także poza Polską. A kto ma mały sklepik i niespecjalnie oryginalny produkt sprzedawany za niezbyt konkurencyjną cenę, ma powody bać się dużo ostrzejszej konkurencji. Duże sieci handlowe, których w Polsce jest sporo, też mają powody do obaw.

Polityka 11.2021 (3303) z dnia 09.03.2021; Rynek; s. 40
Oryginalny tytuł tekstu: "Firma Wszystko"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021