Czy możecie sobie wyobrazić, że ktoś wiesza na choince ozdobę ze zdjęciem bramy obozu Auschwitz albo z drutami kolczastymi ciągnącymi się wzdłuż baraków? A może zawieszkę z wizerunkiem wagonu, którym wożono ofiary Zagłady?
Francja chce opodatkować amerykańskich gigantów cyfrowych, ale Stany Zjednoczone już jej grożą odwetem. Co na to Polska, która ma podobne plany?
Produkcja Amazonu, za którą stoi słynny pisarz Neil Gaiman, doczekała się petycji o anulowanie serialu, podpisanej przez ponad 20 tys. osób. Sęk w tym, że źle zaadresowanej. A to tylko jedna z gaf.
Wprowadzimy podatek cyfrowy, mówiła minister finansów Teresa Czerwińska w kuluarach Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Potwierdziła zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego.
Google już wie, co znaczy zadzierać z Komisją Europejską. Teraz może przekonać się o tym Apple, a wkrótce także Amazon. Czy to troska o uczciwe zasady konkurencji, czy też antyamerykańska krucjata Brukseli?
Coraz wyższe pensje i coraz surowsze przepisy ograniczające handel skłaniają sieci, aby pracowników zastępować robotami. To, czego roboty nie będą w stanie zrobić, wykonają za nich klienci. Ze sklepów znikną więc kasjerki.
Dostępne dopiero od trzech lat inteligentne głośniki stają się popularne w zawrotnym tempie. Czy doczekamy się ich w Polsce?
Walka o miano najcenniejszej firmy świata była wewnętrzną rywalizacją amerykańskich gigantów. Możemy się jej w Europie tylko przyglądać – z mieszaniną zazdrości i bezsilności.
Dla Google i innych cyfrowych gigantów zza Oceanu Europa to prawdziwy raj do zarabiania pieniędzy. Czy Komisji Europejskiej uda się to zmienić?
Światem rządzą giganci gospodarki cyfrowej: Google, Apple, Facebook i Amazon, czyli GAFA. Dla jednych to apostołowie nowego, lepszego świata, dla innych aniołowie zagłady.