Rynek

Ekościema

Ekooszustwa

Wciskanie nam towarów i usług, które mają być przyjazne środowisku, a często nie są nazywane jest greenwashingiem, po naszemu – ekościemą. Wciskanie nam towarów i usług, które mają być przyjazne środowisku, a często nie są nazywane jest greenwashingiem, po naszemu – ekościemą. Łukasz Rayski
Moda na ekologię przyciąga rozmaitych oszustów, którzy próbują nam wciskać ekokity: towary i usługi, które rzekomo mają być przyjazne środowisku.
McDonald’s zapowiedział że wdrożenie papierowej słomki jest dopiero początkiem zmian, do 2025 r. 100 proc. opakowań będzie produkowanych z surowców odnawialnych, pochodzących z recyklingu lub certyfikowanych źródeł.Natalie Behring/Zuma Press/Forum McDonald’s zapowiedział że wdrożenie papierowej słomki jest dopiero początkiem zmian, do 2025 r. 100 proc. opakowań będzie produkowanych z surowców odnawialnych, pochodzących z recyklingu lub certyfikowanych źródeł.

Kiedy prof. Zbigniew Karaczun, szef katedry Ochrony Środowiska w SGGW, leciał na konferencję klimatyczną do Cancun, świadomość, że zostawia ślad węglowy o równowartości co najmniej półtorej tony ekwiwalentu dwutlenku węgla, mocno go uwierała. Lotnictwo w emisji gazów cieplarnianych ma sporo na sumieniu, jeden pasażerokilometr zostawia w atmosferze 160 kg CO2. To było przed pandemią i wtedy jeszcze zdalnie się takich spotkań nie organizowało. Dla dobra klimatu można było co najwyżej nie lecieć.

Polityka 14.2021 (3306) z dnia 30.03.2021; Rynek; s. 55
Oryginalny tytuł tekstu: "Ekościema"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021