Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Rynek

Ta fuzja nie wypali?

Czebol Orlen. Ta fuzja jednak nie wypali?

Daniel „wszystko mogę” Obajtek nie zastąpi już Morawieckiego na stanowisku premiera, czego wcześniej nie wykluczał sam Kaczyński. Daniel „wszystko mogę” Obajtek nie zastąpi już Morawieckiego na stanowisku premiera, czego wcześniej nie wykluczał sam Kaczyński. Max Skorwider
W tle afery Daniela Obajtka trwa najdziwniejsza operacja gospodarcza w państwie PiS. PKN Orlen poszukuje zagranicznego konkurenta po to, by go sprowadzić do Polski i oddać mu część rynku paliw. Jaki ma w tym interes?
Przejęcie Lotosu przez Orlen to projekt, do którego Jarosław Kaczyński podchodzi po raz drugi. Zainwestował w to zbyt wiele i chce doprowadzić do końca.Robert Neumann/Forum Przejęcie Lotosu przez Orlen to projekt, do którego Jarosław Kaczyński podchodzi po raz drugi. Zainwestował w to zbyt wiele i chce doprowadzić do końca.

Polityczno-gospodarczy thriller z prezesem PKN Orlen Danielem Obajtkiem w roli głównej okazał się serialem sezonu. Napięcie rośnie, fabuła się komplikuje, a kulminacja jednego odcinka prowadzi do kolejnego. Wszyscy są ciekawi, czego się jeszcze dowiemy o bohaterze, jego dawnych i obecnych interesach, jego wspólnikach i licznych nieruchomościach. A także jaki będzie finał tej historii. Najbardziej zainteresowany wydaje się być sam bohater, który gorączkowo próbuje ustalić, kto jest reżyserem i kto pisze scenariusze kolejnych odcinków?

Polityka 14.2021 (3306) z dnia 30.03.2021; Rynek; s. 52
Oryginalny tytuł tekstu: "Ta fuzja nie wypali?"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Sinéad O’Connor: historia zniszczonej kariery

W dzisiejszej gorącej debacie o „kulturze unieważniania” warto pamiętać o historii. Książkowe wspomnienia Sinéad O’Connor nie pozostawiają wątpliwości, że ją unieważniono całkiem skutecznie.

Bartek Chaciński
20.07.2021