Rynek

Boom w dom

Ruch w nieruchomościach

Boom mieszkaniowy napędzają dzisiaj przede wszystkim niskie stopy procentowe. Boom mieszkaniowy napędzają dzisiaj przede wszystkim niskie stopy procentowe. Marcin Bondarowicz
Budujemy najwięcej mieszkań i domów od 40 lat, ale ich ceny mimo pandemicznej recesji szybko rosną. Jedni szukają lepszych warunków do życia, inni chcą w murach, zamiast w banku, zdeponować swoje oszczędności. Jak długo potrwa ta gorączka?
Lech Mazurczyk/Polityka

Pandemia? Jaka pandemia? W ubiegłym roku budownictwo mieszkaniowe zanotowało najlepszy wynik w historii III RP. Do użytku oddano łącznie aż 222 tys. lokali i domów jednorodzinnych. To najwięcej od 1979 r., czyli od końca epoki Edwarda Gierka, gdy rocznie powstawało prawie 300 tys. mieszkań, chociaż w zdecydowanie gorszym standardzie niż dzisiaj. Dużą zasługę w tych rekordach mają deweloperzy, którzy w 2020 r. ukończyli budowę aż 143 tys. lokali; to o prawie 10 proc. więcej niż w 2019 r. Bardzo aktywni byli też inwestorzy indywidualni, czyli przede wszystkim osoby stawiające domy jednorodzinne.

Polityka 15.2021 (3307) z dnia 06.04.2021; Rynek; s. 46
Oryginalny tytuł tekstu: "Boom w dom"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Królewny – żony i matki władców

Wagę dynastycznej dyplomacji rozumieli także Piastowie i Jagiellonowie, którzy wykorzystywali ożenki swoich sióstr, córek i wnuczek do zawierania politycznych aliansów.

Anna Czarniecka
23.02.2021