Rynek

Ładne ziółko

Jak się zarabia na konopiach

Olsztyn, weedomat do samoobsługowego zakupu produktów zrobionych z konopi siewnych zawierających CBD. Olsztyn, weedomat do samoobsługowego zakupu produktów zrobionych z konopi siewnych zawierających CBD. Artur Szczepański / Reporter
Biznes konopny to branża osobliwa, nieustannie balansująca między dozwolonym a nielegalnym. Przyciąga jednak inwestorów, przedsiębiorców i plantatorów, bo zioło pachnie zyskiem.
Na targach Kanaba Fair w Krakowie wśród wielu produktów były również cannabisowe lizaki.Beata Zawrzel/Reporter Na targach Kanaba Fair w Krakowie wśród wielu produktów były również cannabisowe lizaki.

Wiadomość, że Janusz Palikot z Kubą Wojewódzkim zakładają spółkę Przyjazne Państwo, zelektryzowała branżę konopną. Wspólnicy ogłosili bowiem, że wypuszczą na rynek piwo, które poza alkoholem będzie zawierało CBD, czyli kannabidiol. To jeden z naturalnych związków chemicznych zawarty w konopiach. Dodatkowym dopalaczem okazali się sami przedsiębiorcy, bo Wojewódzki jest celebrytą, w środowisku konopnym dobrze kojarzonym, a Palikot nawet bardziej, bo w czasach, gdy był politycznie aktywny, angażował się w akcje na rzecz legalizacji marihuany.

Polityka 18.2021 (3310) z dnia 26.04.2021; Rynek; s. 51
Oryginalny tytuł tekstu: "Ładne ziółko"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021