Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Rynek

Ładne ziółko

Jak się zarabia na konopiach

Olsztyn, weedomat do samoobsługowego zakupu produktów zrobionych z konopi siewnych zawierających CBD. Olsztyn, weedomat do samoobsługowego zakupu produktów zrobionych z konopi siewnych zawierających CBD. Artur Szczepański / Reporter
Biznes konopny to branża osobliwa, nieustannie balansująca między dozwolonym a nielegalnym. Przyciąga jednak inwestorów, przedsiębiorców i plantatorów, bo zioło pachnie zyskiem.
Na targach Kanaba Fair w Krakowie wśród wielu produktów były również cannabisowe lizaki.Beata Zawrzel/Reporter Na targach Kanaba Fair w Krakowie wśród wielu produktów były również cannabisowe lizaki.

Wiadomość, że Janusz Palikot z Kubą Wojewódzkim zakładają spółkę Przyjazne Państwo, zelektryzowała branżę konopną. Wspólnicy ogłosili bowiem, że wypuszczą na rynek piwo, które poza alkoholem będzie zawierało CBD, czyli kannabidiol. To jeden z naturalnych związków chemicznych zawarty w konopiach. Dodatkowym dopalaczem okazali się sami przedsiębiorcy, bo Wojewódzki jest celebrytą, w środowisku konopnym dobrze kojarzonym, a Palikot nawet bardziej, bo w czasach, gdy był politycznie aktywny, angażował się w akcje na rzecz legalizacji marihuany.

Polityka 18.2021 (3310) z dnia 26.04.2021; Rynek; s. 51
Oryginalny tytuł tekstu: "Ładne ziółko"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >