Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Rynek

Test must have

Turysta z paszportem pandemicznym

Punkt testów Covid-19 na lotnisku Charles’a de Gaulle’a. Punkt testów Covid-19 na lotnisku Charles’a de Gaulle’a. Getty Images
Gdy jedne kraje zamykają się na turystów, inne właśnie w pandemii widzą dla siebie szansę. Lato mają uratować zdrowotne paszporty. Ale o wspólną strategię trudno nawet we wspólnej Europie.
Travel Pass, aplikacja mobilna IATA z wynikiem testu na covid.Getty Images Travel Pass, aplikacja mobilna IATA z wynikiem testu na covid.

Jak przyciągnąć gości w czasach, gdy wiele osób nawet nie myśli o zagranicznych wakacjach, a linie lotnicze i biura podróży walczą o przetrwanie? Paradoksalnie rozwiązanie jest proste, chociaż również niezwykle ryzykowne. Wystarczy po prostu nie wymagać od turystów wykonywania testów na obecność koronawirusa i nie grozić im kwarantanną po przyjeździe. Wówczas można się znaleźć w „ekskluzywnym” klubie krajów, które mimo pandemii zapraszają wszystkich na takich samych warunkach jak wcześniej.

Polityka 18.2021 (3310) z dnia 26.04.2021; Rynek; s. 48
Oryginalny tytuł tekstu: "Test must have"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022