Rynek

Test must have

Turysta z paszportem pandemicznym

Punkt testów Covid-19 na lotnisku Charles’a de Gaulle’a. Punkt testów Covid-19 na lotnisku Charles’a de Gaulle’a. Getty Images
Gdy jedne kraje zamykają się na turystów, inne właśnie w pandemii widzą dla siebie szansę. Lato mają uratować zdrowotne paszporty. Ale o wspólną strategię trudno nawet we wspólnej Europie.
Travel Pass, aplikacja mobilna IATA z wynikiem testu na covid.Getty Images Travel Pass, aplikacja mobilna IATA z wynikiem testu na covid.

Jak przyciągnąć gości w czasach, gdy wiele osób nawet nie myśli o zagranicznych wakacjach, a linie lotnicze i biura podróży walczą o przetrwanie? Paradoksalnie rozwiązanie jest proste, chociaż również niezwykle ryzykowne. Wystarczy po prostu nie wymagać od turystów wykonywania testów na obecność koronawirusa i nie grozić im kwarantanną po przyjeździe. Wówczas można się znaleźć w „ekskluzywnym” klubie krajów, które mimo pandemii zapraszają wszystkich na takich samych warunkach jak wcześniej.

Polityka 18.2021 (3310) z dnia 26.04.2021; Rynek; s. 48
Oryginalny tytuł tekstu: "Test must have"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Rafał Wojaczek pod gwiazdą rozpaczną

Swego czasu stał się idolem i do dziś rozbudza namiętności wśród czytelników. Spośród wielu młodo zmarłych literackich straceńców i nadwrażliwców może jeszcze Halina Poświatowska wywołuje czytelnicze emocje. Blednie za to mit Edwarda Stachury, mało kto wraca do wierszy Andrzeja Bursy czy prozy Marka Hłaski. Dlaczego jedne literackie legendy trwają, inne zdają się rozwiewać?

Mirosław Pęczak
08.12.2001