Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Rynek

Palenie pieniędzmi

Energetyka: przepalane pieniądze

Na razie węglowy biznes jeszcze jakoś się kręci, bo bez elektrowni węglowych bilans mocy by się nie dopiął. Na razie węglowy biznes jeszcze jakoś się kręci, bo bez elektrowni węglowych bilans mocy by się nie dopiął. Taida Tarabula / Forum
Powstanie nowy koncern energetyczny – Narodowa Agencja Bezpieczeństwa Energetycznego – która wykupi wszystkie polskie elektrownie na węgiel. Przez lata będzie produkować prąd oraz miliardowe straty, które pokryjemy z naszych podatków. A wszystko rzekomo w trosce o klimat.
Elektrownie na węgiel kamienny i brunatny stają się dla spółek elektroenergetycznych coraz większym balastem. Problemem są banki, które nie chcą finansować inwestycji węglowych.Łukasz Rayski Elektrownie na węgiel kamienny i brunatny stają się dla spółek elektroenergetycznych coraz większym balastem. Problemem są banki, które nie chcą finansować inwestycji węglowych.

Prezydent Andrzej Duda skorzystał ze sprawdzonej recepty Alfreda Hitchcocka – najpierw trzęsienie ziemi, a potem napięcie rośnie. Podczas kwietniowego szczytu klimatycznego online zorganizowanego przez prezydenta USA Joe Bidena zaczął tak: „Polska odgrywa bardzo aktywną rolę w globalnej polityce klimatycznej”. Celem konferencji było mobilizowanie państw, których gospodarki emitują do atmosfery najwięcej CO2, by bardziej angażowały się w obronę planety przed grożącą jej katastrofą klimatyczną.

Polityka 19.2021 (3311) z dnia 04.05.2021; Rynek; s. 40
Oryginalny tytuł tekstu: "Palenie pieniędzmi"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022