Rynek

Glamping, jezioring, kampering czy drzewing?

Na drzewie, w bańce lub w luksusowym namiocie – czyli pomysły na nietypowe wakacje

Glamping w bańkach (z tyłu kuli jest jeszcze jeden namiot z sypialnią) w ośrodku w Dąbrowie koło Łodzi. Glamping w bańkach (z tyłu kuli jest jeszcze jeden namiot z sypialnią) w ośrodku w Dąbrowie koło Łodzi. Szymon Starnawski/Polska Press / EAST NEWS
Przed nami kolejne pandemiczne wakacje. Oswajamy nowe pojęcia z turystycznego słownika, jak paszport covidowy, dystans społeczny, kwarantanna, limity miejsc w hotelach. Chętnie rozglądamy się za wypoczynkiem z dala od ludzi. W leśnym szałasie, w domku na drzewie, na jeziorze. Możliwości przybywa.
Domki na drzewie. Jeden z hitów nadchodzących wakacji.www.dolinacharlotty.pl Domki na drzewie. Jeden z hitów nadchodzących wakacji.

W wypożyczalniach kamperów terminy wakacyjne są już od dawna zarezerwowane. – To się zaczęło już w ubiegłym roku i nie ulega zmianie. Poza naszymi stałymi klientami, którzy od lat spędzają wakacje w kamperze, pojawili się też nowi, bez doświadczenia w turystyce caravaningowej. Kiedy zamknięto hotele, kampery stały się jedynym sposobem bezpiecznej i legalnej turystyki – wyjaśnia Łukasz Chlebny z Centrum Campingowego w Kutnie. Klientów nie odstraszają wysokie ceny, bo za pojazd dla czteroosobowej rodziny trzeba zapłacić 700 zł za dobę, a jeśli to wersja premium, to i więcej.

Polityka 24.2021 (3316) z dnia 08.06.2021; Rynek; s. 48
Oryginalny tytuł tekstu: "Glamping, jezioring, kampering czy drzewing?"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Wszechobecny Krzysztof Stanowski. Jak wyjaśnić ten fenomen?

Wyrósł najwyraźniej na pierwszego dziennikarza w Polsce, którego koniecznie trzeba przekonać do swoich racji. Bo można się ze Stanowskim nie zgadzać, ale „trzeba go szanować”.

Katarzyna Czajka-Kominiarczuk
13.06.2021