Rynek

Bank bliżej partii. Kim jest nowy prezes PKO BP?

Prezes PKO BP Jan Emeryk Rościszewski Prezes PKO BP Jan Emeryk Rościszewski PKO BP
Jan Emeryk Rościszewski, dotychczasowy wiceprezes, chociaż bliski jest Zbigniewowi Jagielle, a więc także premierowi Morawieckiemu, to jednak uznawany jest także, a może przede wszystkim, za reprezentanta interesów Nowogrodzkiej.

Nowego prezesa największego banku PKO BP formalnie wybrała rada nadzorcza, ale o tym, kto nim będzie, wcześniej powiedział już Jarosław Kaczyński portalowi interia.pl. Bez nazwiska, ale wystarczająco dużo, żeby o Rościszewskim zaczęto spekulować, że to on jest faworytem do zajęcia fotela prezesa. „Zostanie nim człowiek, który jest w zarządzie, fachowiec, który nie jest związany z partią”. I trafił w punkt. Jan Emeryk Rościszewski, dotychczasowy wiceprezes, chociaż bliski jest

 • PKO BP
 • Zbigniew Jagiełło
 • Reklama

  Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

  Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
  By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

  Informacja o RODO

  Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

  Czytaj także

  Kultura

  Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

  Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

  Sebastian Frąckiewicz
  23.10.2021