Rynek

Sieją wiatr, będzie burza

Wojna PiS z wiatrakami

Wojna z wiatrakami była absurdalna, zważywszy, że potencjał polskiego wiatru jest stukrotnie większy w stosunku do obecnie działających instalacji. Wojna z wiatrakami była absurdalna, zważywszy, że potencjał polskiego wiatru jest stukrotnie większy w stosunku do obecnie działających instalacji. Wojciech Stróżyk / Reporter
Źródłem kolejnych napięć politycznych w Polsce będzie polityka energetyczna. Tykających bomb jest tu wiele, a szczególnie głośne tykanie niesie się z wiatrem.
Zbigniew Ziobro sprawił, że w Polskim Ładzie tak niewiele uwagi poświęcono transformacji energetycznej.Grzegorz Krzyżewski / Foto News/Forum Zbigniew Ziobro sprawił, że w Polskim Ładzie tak niewiele uwagi poświęcono transformacji energetycznej.

Tykającą bombą jest projekt zmiany ustawy z 2016 r. o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Brzmi niewinnie i przez autorów z Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii (MRPiT) prezentowany jest jako drobna korekta obowiązującego aktu prawnego. W rzeczywistości jest to próba zneutralizowania jednej z najbardziej szkodliwych ustaw będących realizacją rewolucyjnych pomysłów PiS w gospodarce. A to ma poważny potencjał wybuchowy.

Partia Jarosława Kaczyńskiego już w 2015 r., idąc po władzę, miała upatrzonych trzech głównych gospodarczych wrogów, z którymi zamierzała się policzyć: banki, zagraniczne wielkopowierzchniowe sieci handlowe oraz energetykę wiatrową.

Polityka 25.2021 (3317) z dnia 15.06.2021; Rynek; s. 38
Oryginalny tytuł tekstu: "Sieją wiatr, będzie burza"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Historia

Droga sztuka – w co się teraz inwestuje

Aukcyjny rynek sztuki w Polsce w swojej 30-letniej historii przeżywał hossy i bessy, mody i nagłe zwroty. Ale mniej więcej od roku po prostu staje na głowie.

Piotr Sarzyński
22.07.2021