Rynek

Stowarzyszenie żywych ekonomistów

Wojciech Paczos Wojciech Paczos Dobrobyt na Pokolenia/Napokolenia.pl
Trzydziestolatkowie. Robią kariery na renomowanych zachodnich uczelniach. Są w głównym nurcie ekonomicznych debat, którymi żyje świat. Swoją nieformalną grupę nazwali „Dobrobyt na pokolenia”. Nie ma jednak w Polsce partii, która chciałaby z ich porad korzystać.
Joanna Clifton-SpriggDobrobyt na Pokolenia/Napokolenia.pl Joanna Clifton-Sprigg

Nie kibicują żadnej partii, nikomu nie zamierzają też pomóc w wygraniu wyborów. Politycy rewanżują się niechęcią. Dla liberałów ze środowiska Forum Obywatelskiego Rozwoju prof. Balcerowicza są skrajną lewicą, aktywistom Partii Razem mogą jednak wydawać się ukrytymi libkami. Wyborców Platformy Obywatelskiej i Polski 2050 Szymona Hołowni niepokoi, że negują zasady, które ich pokolenie uważało za święte. Dobrze wykształceni na Zachodzie młodzi ekonomiści nie są obecnie potrzebni żadnej partii.

Ale nie rezygnują: publikują w mediach społecznościowych, korzystają z zaproszeń, ale cieszą się też, gdy inni ich cytują, nawet bez podania źródła.

Polityka 26.2021 (3318) z dnia 22.06.2021; Rynek; s. 51
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021