Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Rynek

Świadomość na talerzu

Paweł Nowak, prezes Goodvalley. Paweł Nowak, prezes Goodvalley. materiały prasowe
Rozmowa z Pawłem Nowakiem, prezesem firmy Goodvalley, starającej się pogodzić produkcję mięsa z dbałością o klimat i komfort zwierząt.

Polacy jedzą coraz mniej mięsa. Firma z branży mięsnej ma powód do niepokoju?
PAWEŁ NOWAK, PREZES GOODVALLEY: – Zawartość talerza stała się deklaracją światopoglądową, większą niż niegdyś muzyka czy ubiór. Mięso budzi emocje, także skrajne, prowadzące do jego całkowitego odrzucania. Zachęcamy, by jeść go mniej, ale bardziej świadomie i wybierać wyższą jakość. Rekomendacje ekspertów WHO, Światowej Organizacji Zdrowia, postulują ok. 30 kg na osobę, nieco ponad 500 g tygodniowo, to połowa polskiego przeciętnego spożycia.

Polityka 29.2021 (3321) z dnia 13.07.2021; Nowoczesne Rolnictwo; s. 66
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Arabowie szukają mistrzów

Siła nauki arabskiej w okresie klasycznym to otwartość na zmiany, ale też zwykła ciekawość świata.

Mateusz Wilk
06.05.2014