Rynek

Mamo, kup mi akcje

Ekipa Friza wjeżdża na giełdę

Karol Wiśniewski, Friz, i jego Ekipa w ich filmowym domu. Karol Wiśniewski, Friz, i jego Ekipa w ich filmowym domu. Karol Friz Wiśniewski / Youtube
Ekipa Karola Wiśniewskiego, Friza, chce przez wejście na giełdę zamienić swoją popularność wśród najmłodszych internautów na pieniądze, najlepiej duże. Na razie mowa o wycenie 144 mln zł. Firma jeszcze nie weszła na parkiet, a już padają zarzuty o manipulację kursem akcji.
Ekipa Holding chce wejść na warszawską giełdę niejako tylnymi drzwiami, czyli – jak mówią finansiści – drogą odwrotnego przejęcia.Łukasz Rayski Ekipa Holding chce wejść na warszawską giełdę niejako tylnymi drzwiami, czyli – jak mówią finansiści – drogą odwrotnego przejęcia.

Karola Wiśniewskiego, Friza, szefa Ekipy, niektórzy internauci pamiętają jeszcze z aparatem na zębach. Ekipa wrzuca filmiki na YouTube od ponad 10 lat. Regularnie obserwuje je 4 mln nastolatków, sporadycznie liczba oglądających przekracza nawet 7 mln. Filmiki są w zasadzie o niczym, po prostu pokazują członków Ekipy, filmowanych najczęściej w ich krakowskim domu, wynajętym na ten cel za spore pieniądze. Żyją dobrze i na luzie, nic w zasadzie nie robiąc. 13 marca 2020 r. udało im się nawet ostatnim samolotem polecieć do Los Angeles, co oczywiście nakręcili i puścili w sieci.

Polityka 32.2021 (3324) z dnia 03.08.2021; Rynek; s. 42
Oryginalny tytuł tekstu: "Mamo, kup mi akcje"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Polska ma ludzi na sumieniu. A ja? Co z moim sumieniem?

Taktyka stanu wyjątkowego i bezwzględnych pushbacków nie przyniosła spodziewanych rezultatów. Łukaszenka nadal prowadzi swój sabotaż, a nawet go nasila. Polska ma ludzi na sumieniu. A ja? Co z moim sumieniem?

Renata Lis
23.09.2021