Rynek

Napięcia na Okęciu

Przyziemne kłopoty lotniska Chopina

Mimo poluzowania pandemicznych rygorów, w tym również dotyczących zagranicznych wyjazdów, Okęciu daleko do rekordu podróżnych z lipca 2018 r. Mimo poluzowania pandemicznych rygorów, w tym również dotyczących zagranicznych wyjazdów, Okęciu daleko do rekordu podróżnych z lipca 2018 r. Leszek Szymański / PAP
W szczycie wakacyjnych wylotów nastąpił wysyp skarg pasażerów warszawskiego Okęcia na jakość obsługi. Pandemiczne rygory jej nie pomagają, ale prawdziwym problemem są słabo opłacani pracownicy.
Praca bagażowego to ciężki kawałek chleba. W ciągu dnia przerzuca się tysiące walizek.urban_light/PantherMedia Praca bagażowego to ciężki kawałek chleba. W ciągu dnia przerzuca się tysiące walizek.

Wyczekane wakacje na jednej z greckich wysp zaczęły się dla Tomasza z Warszawy nieprzyjemnie. Jeszcze na Okęciu. – Było dobrze ponad 30 stopni, a na płycie lotniska chyba z 50. Po odprawie zostaliśmy skierowani do autobusu, którego kierowca krążył po płycie jak błędny rycerz. Gdy w końcu zatrzymał się przed naszym samolotem, przez dobrych dwadzieścia minut z niewiadomych powodów nie otwierał drzwi. Zrobiło się nerwowo – bo upał, bo pandemia, a my ściśnięci, dzieci zaczynają popłakiwać.

Polityka 35.2021 (3327) z dnia 24.08.2021; Rynek; s. 46
Oryginalny tytuł tekstu: "Napięcia na Okęciu"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Nauczycieli trzeba będzie dowozić z domów spokojnej starości

Czas najwyższy powiedzieć, że jednakowe pensum dla katechety i polonisty to zbrodnia. Minister Czarnek usilnie pracuje nad tym, aby w szkole nie chciał pracować nikt – z wyjątkiem katechetów.

Dariusz Chętkowski
24.09.2021