Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Rynek

Traktorem na Wiejską

Traktorem na Wiejską. AgroUnia zbawi polską wieś?

Michał Kołodziejczak z rolnikami Agrounii podczas protestu w Serocku. Michał Kołodziejczak z rolnikami Agrounii podczas protestu w Serocku. Tomasz Jastrzębowski / Reporter
Rolnicze blokady dróg miały być uciążliwe dla rodaków wracających z wakacji do domu. Uświadomić mieszczuchom, że „PiS zaorał wieś”. Blokady udały się słabo. Ale szef Agrounii staje się politycznie niebezpieczny.
Zdaniem Marka Sawickiego, prominentnego polityka PSL, Kołodziejczak chce nas cofnąć do lat 90.Mateusz Włodarczyk/Forum Zdaniem Marka Sawickiego, prominentnego polityka PSL, Kołodziejczak chce nas cofnąć do lat 90.

Michał Kołodziejczak, 32-letni lider Agrounii, przekształca właśnie związek zawodowy w partię polityczną. Interesuje go udział we władzy, przyszłego rządu wręcz nie wyobraża sobie bez Agrounii, która publicznie zaistniała dopiero w grudniu 2018 r., gdy po raz pierwszy zablokowała autostradę A2. Na drogę poleciały wtedy jabłka i świńskie łby.

W minionym tygodniu, wbrew szumnym zapowiedziom, traktory protestujących rolników jednak nie sparaliżowały kraju. Autostrady były przejezdne, a w internecie można było znaleźć nie tylko miejsca blokad, lecz także policyjne propozycje objazdów.

Polityka 36.2021 (3328) z dnia 31.08.2021; Rynek; s. 43
Oryginalny tytuł tekstu: "Traktorem na Wiejską"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >