Rynek

Traktorem na Wiejską

Traktorem na Wiejską. AgroUnia zbawi polską wieś?

Michał Kołodziejczak z rolnikami Agrounii podczas protestu w Serocku. Michał Kołodziejczak z rolnikami Agrounii podczas protestu w Serocku. Tomasz Jastrzębowski / Reporter
Rolnicze blokady dróg miały być uciążliwe dla rodaków wracających z wakacji do domu. Uświadomić mieszczuchom, że „PiS zaorał wieś”. Blokady udały się słabo. Ale szef Agrounii staje się politycznie niebezpieczny.
Zdaniem Marka Sawickiego, prominentnego polityka PSL, Kołodziejczak chce nas cofnąć do lat 90.Mateusz Włodarczyk/Forum Zdaniem Marka Sawickiego, prominentnego polityka PSL, Kołodziejczak chce nas cofnąć do lat 90.

Michał Kołodziejczak, 32-letni lider Agrounii, przekształca właśnie związek zawodowy w partię polityczną. Interesuje go udział we władzy, przyszłego rządu wręcz nie wyobraża sobie bez Agrounii, która publicznie zaistniała dopiero w grudniu 2018 r., gdy po raz pierwszy zablokowała autostradę A2. Na drogę poleciały wtedy jabłka i świńskie łby.

W minionym tygodniu, wbrew szumnym zapowiedziom, traktory protestujących rolników jednak nie sparaliżowały kraju. Autostrady były przejezdne, a w internecie można było znaleźć nie tylko miejsca blokad, lecz także policyjne propozycje objazdów.

Polityka 36.2021 (3328) z dnia 31.08.2021; Rynek; s. 43
Oryginalny tytuł tekstu: "Traktorem na Wiejską"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Domy dla bezdomnych

Efekty programu „najpierw mieszkanie” obalają mit, że jeśli pozostawi się bezdomnych na ulicy bez wsparcia, to i tak jakoś sobie poradzą, a zaoszczędzi się przy tym publiczne pieniądze. Nic bardziej mylnego.

Zbigniew Borek
28.09.2021