Rynek

Kalkulator lokatora

Podatkowe pomysły rządu ugodzą w wynajem mieszkań

Najemcy niekoniecznie patrzą z optymizmem w przyszłość. Najemcy niekoniecznie patrzą z optymizmem w przyszłość. Marek Sobczak
Wynajmujący krótko cieszyli się z niższych czynszów w pandemii. Teraz zapłacą za podatkowe pomysły rządu i szaleństwo na rynku nieruchomości.
Im wyższe kwoty płacone za nieruchomości dzisiaj, tym większa groźba podwyżek czynszów jutro.fanatazista/PantherMedia Im wyższe kwoty płacone za nieruchomości dzisiaj, tym większa groźba podwyżek czynszów jutro.

Powrót do normalności – mimo wariantu delta i narastającej czwartej fali zakażeń – raczej cieszy większość Polaków. Jednak w tej grupie niekoniecznie są najemcy mieszkań, zwłaszcza w dużych miastach. Oni akurat należą do raczej wąskiego grona osób, które dzięki pandemii odniosły konkretne korzyści. Gdy zabrakło studentów i turystów, nagle okazało się, że liczba wolnych lokali jest większa niż chętnych na ich wynajem. Szczególnie widoczne było to zjawisko w Warszawie i Krakowie, gdzie przerażeni właściciele mieszkań przerobionych na wakacyjne apartamenty zaczęli szukać zwyczajnych najemców.

Polityka 39.2021 (3331) z dnia 21.09.2021; Rynek; s. 44
Oryginalny tytuł tekstu: "Kalkulator lokatora"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021