Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Rynek

Te ostatnie niedziele

Handel w niedziele: kolejna bitwa

Niedzielny zakaz jest autorskim pomysłem związków zawodowych Solidarność, do którego przekonała kilka lat temu PiS. Niedzielny zakaz jest autorskim pomysłem związków zawodowych Solidarność, do którego przekonała kilka lat temu PiS. Łukasz Rayski
PiS stara się jak może utrudniać życie zagranicznym sieciom handlowym podatkami, karami i zakazami. Te zaś szukają luk w przepisach i nowe daniny przerzucają na kupujących. To właśnie klienci są ofiarami nowej odsłony bitwy o handel.
Niektóre duże sieci w Polsce notują rzeczywiste, a nie wirtualne straty. Kolejne obciążenie może je skłonić do opuszczenia Polski.Łukasz Rayski Niektóre duże sieci w Polsce notują rzeczywiste, a nie wirtualne straty. Kolejne obciążenie może je skłonić do opuszczenia Polski.

Tę wojnę z rządem sieci handlowe przegrać musiały, ale chyba i tak opłacało się walczyć. Sejm na wniosek posłów PiS inspirowanych przez Solidarność rozprawił się z udawaniem przez handel placówek pocztowych. Dziś wystarczy umowa z dowolną firmą kurierską, żeby sklep mógł bez żadnych ograniczeń działać we wszystkie niedziele, a nie tylko te mające status handlowych (siedem w roku). Po zmianie przepisów za placówki pocztowe uważane będą wyłącznie punkty, w których obsługa listów i paczek stanowi ponad połowę obrotów.

Polityka 41.2021 (3333) z dnia 05.10.2021; Rynek; s. 40
Oryginalny tytuł tekstu: "Te ostatnie niedziele"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >