Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Rynek

Obrona i atak

Robert Lewandowski vs. Cezary Kucharski: kto na kim zarabiał

Robert Lewandowski Robert Lewandowski Fabrizio Bensch/Reuters / Forum
Cezary Kucharski i Robert Lewandowski kiedyś stanowili zgrany tandem, a od roku są po dwóch stronach prawnej barykady. Najpierw Kucharski pozwał, a potem sam został pozwany. Sprawa, w której jest podejrzany, ma rangę priorytetowej, zajął się nią sam prokurator krajowy.
Cezary KucharskiAndrzej Hulimka/Forum Cezary Kucharski

Robert Lewandowski strzela gola za golem, ściga się coraz częściej z własnymi rekordami i wciąż jest poważnym kandydatem do odebrania upragnionej Złotej Piłki. Problemy z byłym menedżerem, widmo zapłaty mu niemal 40 mln zł oraz konieczność zeznawania przeciw niemu w sprawie karnej, jak widać, nie mają wpływu na sportową formę gwiazdora Bayernu Monachium.

Cezary Kucharski – po tym, jak mniej więcej rok temu przeżył bladym świtem najście grupy policjantów we własnym domu, został zatrzymany i oskarżony o szantażowanie byłego asa w swojej menedżerskiej talii, a potem o naruszenie tajemnicy zawodowej, jak również ustawy o ochronie danych osobowych – praktycznie rzecz biorąc, wygasił aktywność jako piłkarski menedżer.

Polityka 48.2021 (3340) z dnia 23.11.2021; Rynek; s. 46
Oryginalny tytuł tekstu: "Obrona i atak"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021