Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Rynek

Domy dla dziecka

Domy dla dziecka. Fundusze inwestycyjne hurtowo wykupują mieszkania

W pierwszym półroczu 2021 r. – w siedmiu największych polskich miastach fundusze kupiły mieszkania za 600 mln euro. W pierwszym półroczu 2021 r. – w siedmiu największych polskich miastach fundusze kupiły mieszkania za 600 mln euro. Łukasz Rayski
Jedni uważają, że fundusze cywilizują rynek. Inni, że na nim kłusują.
Ogłoszony z wielką pompą ponad pięć lat temu program Mieszkanie Plus, zakładający zbudowanie stu tysięcy mieszkań na wynajem, spalił na panewce – do tej pory został zrealizowany w mniej więcej 2 proc.Łukasz Rayski Ogłoszony z wielką pompą ponad pięć lat temu program Mieszkanie Plus, zakładający zbudowanie stu tysięcy mieszkań na wynajem, spalił na panewce – do tej pory został zrealizowany w mniej więcej 2 proc.

Berlin straszy. Ekspansja spółek inwestujących w mieszkania, kupujących je hurtowo, a następnie tworzących z nich produkt inwestycyjny, zmobilizowała w końcu tamtejsze organizacje społeczne. W stolicy Niemiec odbyło się niedawno referendum w sprawie wywłaszczenia tzw. korpokamieniczników, a kampania realizowana pod hasłami powstrzymania spekulantów i przede wszystkim zastopowanie wzrostu galopujących czynszów, rosnących nieproporcjonalnie do zarobków, okazała się skuteczna. Za wywłaszczeniem zagłosowało niemal 55 proc.

Polityka 49.2021 (3341) z dnia 30.11.2021; Rynek; s. 38
Oryginalny tytuł tekstu: "Domy dla dziecka"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022