Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Rynek

Papier wyczerpany

Papier szybko drożeje

Najbardziej drożeje papier lepszego gatunku, kredowy. Natomiast tektury na twarde okładki książek nawet po dużo wyższych cenach dostać już nie sposób. Najbardziej drożeje papier lepszego gatunku, kredowy. Natomiast tektury na twarde okładki książek nawet po dużo wyższych cenach dostać już nie sposób. Getty Images
Od kilku miesięcy brakuje papieru na książki i gazety. Ceny rosną jak oszalałe. Papieru dla drukarni będzie na świecie bowiem coraz mniej.
W 2020 r. Polacy odebrali 814 mln paczek z e-zakupami. Rynek rośnie, papiernie zaczęły się więc przestawiać na bardziej opłacalną produkcję opakowań.Shutterstock W 2020 r. Polacy odebrali 814 mln paczek z e-zakupami. Rynek rośnie, papiernie zaczęły się więc przestawiać na bardziej opłacalną produkcję opakowań.

Coś wisiało w powietrzu już po wręczeniu tegorocznej nagrody Nike. Zwykle książka laureata rzucałaby się w oczy od razu po wejściu do każdej polskiej księgarni. W tym roku już nie wszędzie można było kupić świetny „Kajś” Zbigniewa Rokity, nie z winy wydawcy.

Błyskawicznymi dodrukami tytułów, którymi szczególnie zainteresowali się czytelnicy, nie może reagować nawet ogromne wydawnictwo Rowohlt z Hamburga. Niemiecka telewizja ZDF alarmuje, że drukarnie mają wprawdzie zapasy, ale trzymają je wyłącznie na wcześniej zarezerwowane tytuły.

Polityka 50.2021 (3342) z dnia 07.12.2021; Rynek; s. 42
Oryginalny tytuł tekstu: "Papier wyczerpany"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >