Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Rynek

Ugoda z pułapką

Ugody pozwalają uniknąć długiego sporu sądowego, ale ich korzyści są zdecydowanie mniejsze niż w przypadku unieważnienia kredytu frankowego. Ugody pozwalają uniknąć długiego sporu sądowego, ale ich korzyści są zdecydowanie mniejsze niż w przypadku unieważnienia kredytu frankowego. Shutterstock
Kolejne osłabienie złotego i mało korzystne warunki ugód zachęcają następnych frankowiczów do walki przed sądami. Szanse na zwycięstwo są bardzo duże, ale trzeba uzbroić się w cierpliwość i być gotowym na wieloletnie postępowanie.

Przez pierwsze miesiące tego roku spłacający kredyty frankowe mieli nadzieję, że kurs szwajcarskiej waluty wreszcie się ustabilizował. Frank kosztował 4,10–4,20 zł, ale to jednak już przeszłość. Od września nasz pieniądz zaczął się szybko osłabiać, a pod koniec listopada kurs doszedł do poziomu ok. 4,50 zł za jednego franka. Niewielkie umocnienie złotego w grudniu poprawiło sytuację kredytobiorców tylko w niewielkim stopniu. Nic dziwnego, że coraz więcej osób zastanawia się, co zrobić w tej sytuacji.

Polityka 1/2.2022 (3345) z dnia 28.12.2021; Poradnik frankowicza; s. 64
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022