Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Rynek

Skup narodowy

Narodowy Holding Spożywczy? Rząd obiecuje, Polak sfinansuje

Żadna z firm, które mają stworzyć Narodowy Holding Spożywczy, nie zajmuje się ani skupem, ani przetwórstwem owoców czy warzyw. Żadna z firm, które mają stworzyć Narodowy Holding Spożywczy, nie zajmuje się ani skupem, ani przetwórstwem owoców czy warzyw. Bartek Kiełbowicz
Na wsi robi się gorąco. Nawozy i środki ochrony roślin zdrożały trzykrotnie, gaz o ponad połowę. Rolnicy boją się, że w tym sezonie poniosą ciężkie straty. Odpowiedzią rządu ma być Narodowy Holding Spożywczy, który rolnikom dobrze zapłaci, a konsumentom cen nie podniesie. Kolejny cud?
Do stworzenia Narodowego Holdingu Spożywczego zabrał się Jacek Sasin.Piotr Wojnarowski/Forum Do stworzenia Narodowego Holdingu Spożywczego zabrał się Jacek Sasin.

Henryk Kowalczyk, już nie tylko jako minister rolnictwa, ale także wicepremier, zapewnia, że narodowy holding ruszy na pewno w pierwszym półroczu 2022 r. Tym razem musi się udać, bo za przedsięwzięcie odpowiada drugi wicepremier Jacek Sasin. Trzeba ratować poparcie dla PiS na wsi, bo tu wygrywa się wybory.

Plantator truskawek spod Serocka: – Nawet nie policzę, ile musiałbym więcej dostać w skupie, żeby w tym roku wyjść na plus, bo może się okazać, że owoców nie ma już kto zbierać.

Polityka 5.2022 (3348) z dnia 25.01.2022; Rynek; s. 40
Oryginalny tytuł tekstu: "Skup narodowy"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >