Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Rynek

Pranie brudnego węgla

Ekogroszek? Wymiana węgla na węgiel

Nic dziwnego, że Polska jest czarną plamą na smogowej mapie Europy. Nic dziwnego, że Polska jest czarną plamą na smogowej mapie Europy. Shutterstock
Czy węgiel może być paliwem ekologicznym? Górnicy przekonują, że tak, i zapewniają, że tylko oni są w stanie zapewnić Polakom czyste i tanie ciepło. Organizacje ekologiczne protestują, rząd nie może się zdecydować, kto ma rację. Niebawem wypowie się o tym sąd.
Wiele osób, zmuszonych przez uchwały antysmogowe do wymiany kopciucha, zainwestowało w nowy piec, ale także węglowy.jpmueller99/Wikipedia Wiele osób, zmuszonych przez uchwały antysmogowe do wymiany kopciucha, zainwestowało w nowy piec, ale także węglowy.

Szanowny Panie Premierze, w ostatnich miesiącach obserwujemy gwałtowne wzrosty cen energii. Coraz droższy jest nie tylko gaz i energia elektryczna, ale również węgiel i biomasa, których ceny wzrosły w porównywalnym stopniu do gazu ziemnego (około 60 proc. rok do roku). Sytuacja ta negatywnie odbija się na portfelach gospodarstw domowych, a w dłuższej perspektywie może spowodować spowolnienie działań dla czystego powietrza” – tak zaczyna się apel Polskiego Alarmu Smogowego, wystosowany w ostatnich dniach do Mateusza Morawieckiego.

Polityka 8.2022 (3351) z dnia 15.02.2022; Rynek; s. 42
Oryginalny tytuł tekstu: "Pranie brudnego węgla"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >