Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Rynek

Spod palmy pod gruszę

Spod palmy pod gruszę. Polacy mimo wojny chcą na wakacje

Bałtyk zamiast Morza Śródziemnego? Polskie hotele oferują dziś wypoczynek w podobnym standardzie jak za granicą. Na fot. plaża w Juracie. Bałtyk zamiast Morza Śródziemnego? Polskie hotele oferują dziś wypoczynek w podobnym standardzie jak za granicą. Na fot. plaża w Juracie. Shutterstock
Po dwóch covidowych latach Polacy tęsknią za wypoczynkiem all inclusive, najlepiej nad ciepłym morzem. Nawet wojna w Ukrainie ich nie odstrasza. W biurach podróży pytają jednak, czy tam, dokąd lecą, nie będzie rosyjskich turystów.
Uziemione rosyjskie samoloty.Shutterstock Uziemione rosyjskie samoloty.

W biurze podróży Sun&Fun Holidays styczeń i luty potraktowano jak zwiastun rekordowego roku. – Notowaliśmy wzrost o 220 proc., było lepiej niż w 2019 r. Wszystkie kraje, do których lubią jeździć Polacy, zniosły ograniczenia covidowe. Widać było, że po pandemii ludzie tęsknią za wakacyjnym wypoczynkiem – mówi szef biura Semir Hamouda. I nagle, jak nożem uciął, wszystko stanęło. – Przez dużą część marca właściwie nie mieliśmy nowych klientów. Na szczęście ci, którzy wcześniej zdecydowali się na wyjazd, nie rezygnowali.

Polityka 16.2022 (3359) z dnia 12.04.2022; Rynek; s. 46
Oryginalny tytuł tekstu: "Spod palmy pod gruszę"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >