Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Rynek

Zielona energia w cenie

Potrzebujemy wielkiej modernizacji sieci energetycznych, aby były w stanie przyjmować prąd z odnawialnych źródeł. Potrzebujemy wielkiej modernizacji sieci energetycznych, aby były w stanie przyjmować prąd z odnawialnych źródeł. Shutterstock
Już nie tylko bilans ekologiczny, ale i ekonomiczny przemawia za energią z wiatru i słońca. Teraz ruch należy do nas wszystkich – konsumentów, którzy swoimi wyborami mogą wesprzeć transformację energetyczną Polski.
Zielony prąd jest nie tylko lepszy dla planety, ale też przyjaźniejszy dla naszych kieszeni.Shutterstock Zielony prąd jest nie tylko lepszy dla planety, ale też przyjaźniejszy dla naszych kieszeni.

Prąd pochodzący z odnawialnych źródeł ma coraz więcej zalet. Jego produkcja nie powoduje emisji gazów cieplarnianych i nie zanieczyszcza powietrza, a tak dzieje się, gdy energia elektryczna powstaje ze spalania węgla, ropy czy gazu. Zielony prąd jest równocześnie tańszy niż ten produkowany z paliw kopalnych, których ceny rosną w bardzo szybkim tempie. Do tych dwóch atutów dochodzi kolejny, który zyskał na znaczeniu w ostatnich tygodniach. Prąd z odnawialnych źródeł zwiększa nasze bezpieczeństwo energetyczne, bo do jego produkcji nie potrzeba importu surowców energetycznych – ani z Rosji, ani z jakiegokolwiek innego państwa.

Polityka 21.2022 (3364) z dnia 17.05.2022; Zielona energia; s. 62
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >