Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Rynek

Last minute odleciało

Last minute odleciało. Tanie latanie niedługo może się skończyć

Linie lotnicze do 24 lutego liczyły, że ten rok będzie dla nich czasem żniw po dwóch chudych latach. Teraz są zaniepokojone, ale z zysków łatwo nie zrezygnują. Linie lotnicze do 24 lutego liczyły, że ten rok będzie dla nich czasem żniw po dwóch chudych latach. Teraz są zaniepokojone, ale z zysków łatwo nie zrezygnują. Shutterstock
Drożejąca ropa, wydłużone z powodu wojny w Ukrainie trasy przelotów, kradzież ponad 400 samolotów przez Rosję i masowy powrót klientów spragnionych wakacji. Linie lotnicze mają powody, by podnosić ceny. Koniec taniego latania?
Świat lotniczy jest w szoku po tym, co zrobiły rosyjskie władze, gdy międzynarodowe firmy leasingowe zażądały zwrotu setek pasażerskich samolotów wypożyczonych przez rosyjskie linie.PantherMedia Świat lotniczy jest w szoku po tym, co zrobiły rosyjskie władze, gdy międzynarodowe firmy leasingowe zażądały zwrotu setek pasażerskich samolotów wypożyczonych przez rosyjskie linie.

Prezesi Ryanaira i LOT, czyli Michael O’Leary i Rafał Milczarski, rzadko się ze sobą zgadzają. Ten pierwszy chętnie krytykuje LOT za pomoc publiczną od polskiego podatnika, zaś drugi nie pozostaje dłużny i sugeruje, że irlandzka linia sama korzysta z samorządowego wsparcia. Jednak ostatnio obaj szefowie mówią jednym głosem, gdy ostrzegają pasażerów przed podwyżkami cen. Bilety będą droższe, zwłaszcza latem. Podobne komunikaty płyną zresztą od innych linii lotniczych. Jako główny powód podwyżek podawana jest eksplozja cen ropy naftowej, a przez to – paliwa lotniczego.

Polityka 24.2022 (3367) z dnia 07.06.2022; Rynek; s. 48
Oryginalny tytuł tekstu: "Last minute odleciało"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >