Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Rynek

Drogie drogi

Bardzo drogie polskie drogi. Ceny szybują, ludzi do pracy brak

Świnoujście. Budowa tunelu pod Świną. Za niebieską zasłoną trwają prace w zamrożonym gruncie. Świnoujście. Budowa tunelu pod Świną. Za niebieską zasłoną trwają prace w zamrożonym gruncie. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Wyborcza.pl
Program budowy dróg i autostrad dojechał do niebezpiecznego zakrętu. Ceny surowców i paliw eksplodowały, brakuje pracowników. Branża budowlana przyszłość widzi w czarnych barwach. Straszy widmem bankructw i schodzeniem z budów.
Kosztowny odcinek Skomielna Biała na Zakopiance.Robert Neumann/Forum Kosztowny odcinek Skomielna Biała na Zakopiance.

Najdroższa drogowa budowa w Polsce na szczęście zbliża się do finału. Wykonawcy zapewniają, że choć z pewnym opóźnieniem, ale inwestycję skończą do maja przyszłego roku. 3,2 km jednojezdniowej, dwupasmowej drogi zgodnie z kontraktem ma kosztować 912 mln zł. Wychodzi więc 285 mln zł za kilometr, a jest to cena z 2018 r., nieuwzględniająca dodatkowych kosztów, jakie budowniczym przyniosła pandemia, a potem wojna w Ukrainie. Kwota jest astronomiczna, bo to droga szczególna: łączy Wolin i Uznam, dwie główne wyspy, na których leży Świnoujście.

Polityka 26.2022 (3369) z dnia 21.06.2022; Rynek; s. 42
Oryginalny tytuł tekstu: "Drogie drogi"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >