Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Rynek

Niezbyt różowo o czerwonych piątkach

Czterodniowy tydzień pracy? Nie w Polsce. System by się załamał

W Polsce na pracę zdalną w czasie pandemii udało się nie więcej niż 20 proc. zatrudnionych. W Polsce na pracę zdalną w czasie pandemii udało się nie więcej niż 20 proc. zatrudnionych. Filip Radwański / Forum
Pandemia spowodowała w wielu krajach rewolucyjne zmiany na pracowniczym rynku. Rośnie też entuzjazm do skracania czasu pracy. Dlaczego akurat Polacy są w tej sprawie bardziej sceptyczni?
Cztery dni w tygodniu? A może siedem godzin dziennie?MK/Polityka Cztery dni w tygodniu? A może siedem godzin dziennie?

Partia Razem sprzeciwia się przyszłemu pilotażowi, który zaproponował Donald Tusk, uważając, że skracać pracę trzeba już. Może nie od razu do czterech dni w tygodniu, ale na przykład do siedmiu godzin dziennie. Przekaz dnia PiS był odwrotny – skoro Tusk obiecuje krótszy tydzień, to na pewno wprowadzi z powrotem pracujące soboty. Andrzej Dera z Kancelarii Prezydenta nazywa szefa PO populistą, a Szymon Hołownia dziwi się na Twitterze: „naprawdę trudno zrozumieć cel dyskusji o czterodniowym dniu pracy w czasie, gdy ludzie robią wszystko, żeby po prostu móc więcej zarabiać, żeby wreszcie przestało brakować”.

Polityka 31.2022 (3374) z dnia 26.07.2022; Rynek; s. 44
Oryginalny tytuł tekstu: "Niezbyt różowo o czerwonych piątkach"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >