Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Rynek

Eksplozja atomowa

Rządowa eksplozja jądrowa. Atom atomem, a rzeczywistość skrzeczy

Jedna z możliwych lokalizacji polskiej atomówki: teren Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin Zygmunta Solorza. Jedna z możliwych lokalizacji polskiej atomówki: teren Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin Zygmunta Solorza. Mateusz Grochocki / EAST NEWS
W rządzie doszło do niekontrolowanej eksplozji jądrowej: premier i wicepremier jednocześnie ogłosili budowę dwóch konkurencyjnych elektrowni atomowych. Obiecywana jest trzecia, niewykluczone kolejne. Fantazji obecnej władzy nie można odmówić. Szkoda, że tylko fantazji.
Nadmorskie Kopalino to kolejna rozpatrywana lokalizacja elektrowni atomowej.Przemysław Świderski/Reporter Nadmorskie Kopalino to kolejna rozpatrywana lokalizacja elektrowni atomowej.

Polacy czekają w kolejkach po węgiel, są wściekli, bo zima za pasem, a inflacja staje się coraz dokuczliwsza. Nic dziwnego, że słupki poparcia partii władzy topnieją. Rodzi to panikę wśród polityków i pcha ich do zaskakujących ruchów. Nie możemy dać ludziom węgla? Dajmy im atom. I tak oto w ostatnich dniach października na twitterowym profilu premiera Morawieckiego, za którego pośrednictwem szef rządu utrzymuje kontakt ze społeczeństwem, pojawiła się radosna nowina, że „po ostatnich owocnych rozmowach z @VP K.

Polityka 46.2022 (3389) z dnia 08.11.2022; Rynek; s. 40
Oryginalny tytuł tekstu: "Eksplozja atomowa"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?