Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Rynek

Dwa spojrzenia

Z wysoką samooceną rządu słabo współgrają fakty.
Od czasu powołania rządu Jarosława Kaczyńskiego minął rok i premierowi dopisuje dobry nastrój. On i politycy jego partii są pewni, iż zrobili wszystko, „żeby Polska rosła w siłę a ludzie żyli dostatniej”. Z tą wysoką samooceną słabo jednak współgrają fakty i opinie innych środowisk. Z wyborczego programu PiS tak naprawdę spełniono przecież niewiele. Drogi nadal mamy marne, budowa mieszkań ledwo przyspieszyła, podatki się nie zmieniły, przedsiębiorcy nie czują wsparcia i nadal czekają na ustawy ułatwiające im działalność, reforma systemu finansowego państwa w praktyce nie ruszyła z miejsca, ślimaczy się proces konstruowania ostatnich, ale jakże ważnych elementów nowego systemu emerytalnego. Z czego więc tu się cieszyć i co świętować? Skąd czerpać choć trochę optymizmu? Na razie nastroje w kraju w ostatnich miesiącach stają się coraz bardziej marne, polityczna afera goni aferę, nastroje są zwarzone. Tymczasowość i stan zawieszenia, który zaczął się od sfery polityki, ale przecież dotyka wiele innych dziedzin naszego życia to nie jest fundament, na którym można coś trwalszego budować. Bilans tego roku, nie tylko zresztą w dziedzinie gospodarki, to jednak duży zawód.
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną