Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Rynek

Lech Kaczyński, v 2.0

Rada Gabinetowa stanowiła kolejny etap w pracach prezydenta Kaczyńskiego nad zmianą publicznego wizerunku.

Prezydent chce być postrzegany jako gospodarz troszczący się o losy kraju, a także zapracowany i odpowiedzialny polityk formatu europejskiego. Wie już, że dąsy i zamykanie się w pałacu źle mu służą. Dziś rodzi się nowy prezydent - Lech Kaczyński wersja 2.0. Dlatego niedawno odbył serię gospodarskich wizyt w terenie i stoczył bój o udział w brukselskim szczycie. Także Rada Gabinetowa, którą zwołał, by dowiedzieć się jak rząd radzi sobie z ekonomicznym kryzysem, miała w gruncie rzeczy podobne zadanie. Chodziło o to, by cała Polska zobaczyła, kto tu rządzi. I zobaczyła: ministrów w napięciu czekających przy swoich krzesełkach, aż w asyście premiera wkroczy prezydent, poda rękę i usiąść pozwoli. To był najważniejszy przekaz z tego spotkania.

Według relacji uczestników spotkania, przebiegło ono w spokojnej i rzeczowej atmosferze. To dobrze, bo ostatniej rzeczy, jakiej nam dziś potrzeba, to wojny na górze, zwłaszcza wokół spraw ekonomicznych. Jedno nieopatrzne słowo, wypowiedziane w emocjach, a polski złoty znów by zanurkował. Na szczęście prezydentowi starczyło zdrowego rozsądku i nie zachował się jak rasowy poseł PiS, który gdy widzi kamerę mówi: Tusk to leń, rząd nic nie robi, oj biada nam, biada. Przeciwnie, prezydent obywateli uspokajał, a rząd - nie żeby chwalił - ale potraktował dobrym słowem. Mało tego, nawet na temat wprowadzenia euro oraz podpisania ustaw gospodarczych, uznawanych dotychczas za przedmiot niechybnego weta, wypowiedział się o ton cieplej niż zazwyczaj. Niewiele z tego zapewne wyniknie, ale mogło być gorzej. Mała rzecz, a cieszy.   

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną