Dr Katarzyna Growiec
Dr Katarzyna Growiec
Karol Woźniak/Polityka

Dr Katarzyna Growiec

Absolwentka Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła nauki polityczne na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych oraz psychologię na Wydziale Psychologii.  Studiowała również filozofię i socjologię na Uniwersytecie w Maastricht w Holandii. Pracę doktorską pt.: „Wpływ kapitału społecznego na zaufanie społeczne, zadowolenie z życia i tendencje autorytarne w Polsce” obroniła w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN. Jest adiunktem w Katedrze Psychologii Osobowości w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Współpracuje również z Centrum Badań nad Uprzedzeniami przy Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Jej zainteresowania naukowe obejmują: makrospołeczne i psychologiczne uwarunkowania zaufania społecznego i kapitału społecznego, nadzieję podstawową, ukryte teorie świata, relacje międzygrupowe oraz komunikację interpersonalną.

Jest laureatką stypendium START dla wybitnych młodych naukowców Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (2009) oraz stypendium dla młodych naukowców Instytutu Spraw Publicznych. Lubi wycieczki górskie, książki podróżnicze i muzykę fado.

Czytaj także

Ważne tematy społeczne

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną