Stanisław Porczyk
Stanisław Porczyk
Leszek Zych/Polityka

Stanisław Porczyk

Lekarz, specjalista psychiatra. Skończył warszawską Akademię Medyczną, a także Akademię Muzyczną w Warszawie, Wydział Instrumentów Orkiestrowych.

Pracę zawodową rozpoczynał w Szpitalu Nowowiejskim w Warszawie - jako lekarz psychiatra i w Ośrodku Leczenia Nerwic i Depresji w Komorowie jako psychiatra i psychoterapeuta. Od 1997 r., współpracuje z Grupą Synapsis w Warszawie i prowadzi prywatną praktykę lekarską. Lubi swój zawód.

Zajmuje się głównie leczeniem osób z depresją, zaburzeniem dwubiegunowym, lękiem panicznym i innymi zaburzeniami lękowymi. Interesuje się zaburzeniami z pogranicza psychiatrii i innych specjalności medycznych, jak zespół napięcia przedmiesiączkowego, zespół jelita drażliwego, bruksizm, fibromialgia i inne. Jest zwolennikiem ścisłej współpracy psychiatry z psychologiem i łączenia leczenia farmakologicznego z psychoterapią, gdy jest to rzeczywiście uzasadnione.
Chętnie uczestniczy w projektach edukacyjnych. Jest pomysłodawcą i redaktorem prowadzącym nagradzanej witryny internetowej poświęconej problemom psychiatrii i psychologii - Grupa Synapsis Online. Publikował artykuły o charakterze poglądowym i edukacyjnym w czasopismach „Charaktery”, „Lekarz Rodzinny”, „Dziecko”, „Gość Niedzielny” i w Internecie. Prowadził szkolenia. Od 2007 r. współpracuje z „Polityką”.

Poza psychiatrią interesuje się muzyką, gra na wiolonczeli i śpiewa w scholi kościoła na Przyrynku w Warszawie. Jest żonaty, ma trójkę dzieci w wieku 16, 19 i 21 lat. 

Czytaj także

Ważne tematy społeczne

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną