Piotr Adamczewski
O autorze

Piotr Adamczewski - redaktor wydań, krytyk kulinarny “Polityki“. Autor książek kucharskich z ambicjami literackimi pt. “Wielki świat od kuchni”, “Smakosz wędrowny”, “Męskie gotowanie”, “Krwawa historia smaków”, “Rok na stole”, “Wielkiej księgi drinków i koktajli” oraz “Rodaku czy ci nie żal czyli z polską kuchnią w walizce”i “Wędrówka po stołach Europy”. Współautor dziesięciu przewodników po restauracjach Warszawy i okolic pt. “Za stołem”.

Zwiedził jako reporter niemal wszystkie (z wyjątkiem Australii) kontynenty, wszędzie zaglądając do kuchni i zaprzyjaźniając się z kucharzami. Tak bowiem najlepiej poznaje się i kraje i ludzi. Zna najwybitniejszych kucharzy Polski i Francji.

Gotuje od 40 lat. Skończył kurs sommelierów w Bordeaux. Oprócz tego odbył studia polonistyczne na Uniwersytecie Warszawskim. Pracował jako reporter w nieistniejącym już “Sztandarze Młodych”, był sekretarzem tygodnika “Kultura”. Potem w latach 1981-1983 poza zawodem i w tygodniku młodych twórców kultury “Radar”. I znów od 1984 r. w “Polityce” na sekretarskim stołku, który zamienił ostatnio na wygodny fotel krytyka kulinarnego.

Od 18 lat prowadzi (wraz z wybitnym historykiem prof. Andrzejem Garlickim) rubrykę “Za stołem“. Występuje w TVP 2 w programie “Pytanie Na Śniadanie” oraz w TVP 1 - w “Kawie czy Herbacie” a także w TVN, TV 4 i innych stacjach. Żonaty (cały czas z tą samą Barbarą, autorką książek kulinarnych), ma jedną córkę i dwoje wnucząt. Wszyscy lubią jeść i gotować a nie tyją.

Wraz z wydawnictwem “Nowy Świat” prowadzą witrynę kulinarną: www.adamczewscy.pl

Ważne tematy społeczne

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną