Z życia sfer

Zagłada nie przejdzie
Jedno z pytań, jakie sobie zadajemy, brzmi: czy Polska będzie istnieć? W „Naszym Dzienniku” próbuje odpowiedzieć na nie o. Tadeusz Rydzyk, który nie kryje, że chociaż osobiście istnienie Polski popiera, to „wszystko wskazuje na to, że idzie na zagładę”.

Alarmuje on, że „na Wschodzie wraca imperium, jesteśmy osamotnieni, a nawet zdradzeni i wykorzystywani przez innych”, zaś Polacy wymierają i niedługo będzie ich tylko 15 mln, co zresztą od dawna postuluje Klub Rzymski. „To wszystko jest zaplanowane” twierdzi o. dyrektor i trudno z nim w tej sprawie polemizować. Szansą na uniknięcie zagłady pozostaje Radio Maryja, będące w opinii kapłana nadzieją „nie tylko dla Polski, ale i dla świata”. Można się zastanawiać, czy w tym momencie trochę nie ponosi go optymizm, zwłaszcza gdy chwilę później dodaje, że generalnie widzi „potrzebę nawrócenia i racjonalnego myślenia”.

Nawrócenie na racjonalne myślenie to rzeczywiście zadanie pilne, chociaż trzeba powiedzieć, że w przypadku o. Rydzyka raczej niewykonalne. Ale kto wie, może mu się uda, a wówczas grożąca nam zagłada – słysząc odgłosy racjonalnego myślenia dobiegające z anteny Radia Maryja – w ogóle nie nastąpi, a nawet jeśli, to będzie się musiała w popłochu wycofać.

Czytaj także

Ważne tematy społeczne

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną