Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Polityka i obyczaje

Polityka

W telewizji tego nie pokazują, ale w kraju trwają żniwa. Dowód w „Super Expressie”, gdzie do zdjęcia pozuje europoseł Jarosław Kalinowski na kombajnie. „Już dwa tygodnie żniwuję, praktycznie odkąd tylko przyjechałem z Brukseli” – chwali się polityk.

O ukraińskich sprzątaczkach tym razem wypowiedziała się czytelniczka „Wysokich Obcasów”: „Przez nasz dom przewinęły się już cztery panie z Ukrainy, z polecenia… Pierwsze trzy sprzątania były zawsze OK, potem – olewka. Ich strategia to zdobyć klienta, a potem pronto do oporu, bo Polacy sprawdzają czystość nosem. Od dwóch miesięcy pracuje u nas pani Marysia. Polka”.

Kulturoznawca Wiesław Godzic twierdzi, iż wszyscy chcą dzisiaj być celebrytami, nawet Donald Tusk: „On doskonale wie, kiedy należy wystąpić publicznie, kiedy zagrać w piłkę nożną, w jaki sposób zwracać się do wicepremiera. Może jego jeszcze nie można określić jako pełnoprawnego celebryty, może to tylko przesadny PR i dbanie o wizerunek, ale na pewno wskazuje kierunek, w którym to będzie zmierzać”.

Prawie celebrytką staje się posłanka PiS Krystyna Pawłowicz, prywatnie profesor prawa, publicystka „Naszego Dziennika”, zapraszana często na antenę Radia Maryja, ale i do TVN24, gdzie niedawno zbeształa prowadzącego program: „Słuchaj, studencie, jak mówię!”. Witold Głowacki obwieścił w „Polsce”: „polska katolicka prawica ma nową polityczną idolkę”.

Podczas wspólnego występu na Woodstock prezydenci Niemiec i Polski wymienili poglądy na temat wolności. Joachim Gauck: „Poeta Heine napisał, że Niemcy kochają wolność tak, jak się kocha starą babcię”.

Polityka 32-33.2012 (2870) z dnia 08.08.2012; Polityka i obyczaje; s. 146
Reklama