Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Polityka i obyczaje

Polityka

Prof. Krzysztof Rybiński przedstawił w „Rzeczpospolitej” rozbudowaną typologię polskich polityków, wśród których znajduje się „gnida pospolita” – „najgorszy rodzaj polityka. Bez łapówki nie wstaje z łóżka. Żeby zyskać 100 tys. zł, narazi podatników na miliard strat. I jeszcze będzie się tym chwalił na rodzinnym przyjęciu”.

Henryk Wujec, doradca prezydenta RP do spraw społecznych, w „Tygodniku Powszechnym” o nepotyzmie nie tylko w PSL: „To wręcz istota partyjności: jeśli ktoś biega z ulotkami i klei plakaty, później przychodzi z rachunkiem. Oczekuje np., że dostanie miejsce w radzie nadzorczej. Od kilku lat nie jestem w żadnej partii, ale wcześniej byłem i obserwowałem te zjawiska”.

Niemożliwe w cywilizowanym kraju? A jednak w Polsce tak się stało – oburza się „Fakt”, opisując przypadek pana Rafała z Rzeszowa, który miał lecieć do Warszawy, ale w ostatniej chwili został wyrzucony z samolotu, ponieważ trzeba było znaleźć miejsce dla marszałka województwa podkarpackiego Mirosława Karapyta. „Poczułem się jak szmata” – oburza się niedoszły pasażer LOT.

Gdańscy politycy Prawa i Sprawiedliwości odkryli, iż sponsorem rzeźby Temidy, stojącej w tamtejszym sądzie, jest Marcin P. Już chcieli zwołać konferencję prasową, gdy okazało się, że to całkiem inny Marcin Plichta, mianowicie rzeźbiarz, zresztą w przeszłości członek PiS.

Janusz Palikot zamieścił na swoim blogu karykaturę Matki Boskiej z twarzą Kaczyńskiego. Magdalena Środa w „Gazecie Wyborczej”: „Nie zasłużyła na to. Mimo braku wiary czuję do niej wielką sympatię.

Polityka 35.2012 (2872) z dnia 29.08.2012; Polityka i obyczaje; s. 106

Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Reklama