Ślub Aleksandry Kwaśniewskiej na tabloidowo

Piękna i książę
Zdaniem tabloidów, sobotnie wydarzenie było dla Polaków tym, czym dla Brytyjczyków ślub Kate i Williama.
Młoda Para- Kuba Badach i Ola Kwaśniewska
Marek Kudelski/Kapif.pl

Młoda Para- Kuba Badach i Ola Kwaśniewska

„Rodzice Oli już na wiele tygodni przed ślubem nie kryją radości”.
Adam Chełstowski/Forum

„Rodzice Oli już na wiele tygodni przed ślubem nie kryją radości”.

Tłum przed Katedrą Polową Wojska Polskiego. Po ceremonii Ola i Kuba wraz z rodziną i ponad 400 gośćmi pojechali na wesele do luksusowego hotelu w Serocku.
Danuta Matloch/Reporter

Tłum przed Katedrą Polową Wojska Polskiego. Po ceremonii Ola i Kuba wraz z rodziną i ponad 400 gośćmi pojechali na wesele do luksusowego hotelu w Serocku.

Jolanta Kwaśniewska z Olą na Balu Debiutantek w Paryżu, w 2001 r.
EAST NEWS

Jolanta Kwaśniewska z Olą na Balu Debiutantek w Paryżu, w 2001 r.

Około szóstej zaczyna kropić i przedzierający się do Katedry Kuba zalicza wpadkę. Trzyma parasolkę nad sobą, nie nad Olą. Nieładnie, nie potraktował Oli po królewsku, mruczą zgromadzeni przepychający się, żeby na własne oczy zobaczyć młodą parę, Aleksandra w garniturze za 14 tys. zł i olśniewającą Jolantę z białym stroikiem i woalką na głowie.

„Tłum przed katedrą gęstnieje”, „Małe opóźnienie, napięcie rośnie”, „Jest, są”, „Ojciec oddał dziecko Kubie”. „Związek zawarty”, relacjonuje na żywo na Twitterze rozpalony do białości europoseł Siwiec.

W chwili gdy w Katedrze Polowej Wojska Polskiego tata prowadzi 31-letnią Olę do ołtarza, portal Onet.pl jako pierwszy pokazuje jej ślubną kreację. Gorsetowa długa suknia z włoskiej tafty jedwabnej w kolorze cielistym, ręcznie wyszywana 400 kryształami Swarovskiego. „Nowoczesna, architektoniczna, ultrakobieca. Dużo w niej symetrii oraz logiki” – zapewnia projektantka Sabrina Pilewicz.

W procesie tworzenia kreacji aktywnie uczestniczyła Ola wspierana przez mamę. Fazę projektową udaje się zamknąć w dwóch tygodniach, szycie trwa dwa miesiące. Zdaniem Pilewicz, „był to naprawdę absolutnie cudowny czas”.

Pan Młody, Kuba Badach (36 lat), chcąc odejść od sztywnej klasyki, ale nadal wyglądać elegancko, wybiera nowocześnie skrojony granatowy smoking z angielskiej wełny uzupełniony dwurzędową kamizelką, która okazuje się strzałem w dziesiątkę.

Goście pojawiają się przed Katedrą na godzinę przed ceremonią, aby po sprawdzeniu zaproszeń mogli zostać usadzeni na właściwych miejscach. Świat celebrytów reprezentują m.in. Kuba Wojewódzki, Edyta Herbuś, Natalia Kukulska, Kayah, świat biznesu – Jan Kulczyk, Ryszard Krauze, Zbigniew Niemczycki. Są politycy lewicy: Ryszard Kalisz, Dariusz Rosati, Wojciech Olejniczak. Zaproszenia nie dostaje wieloletni przyjaciel ojca panny młodej Leszek Miller, który jednak nie czuje się urażony i najlepsze życzenia na nowej drodze życia składa młodej parze za pośrednictwem „Super Expressu”.

Zachwycenie i pierwszy esemes

Podobno – jak piszą kolorowe gazety i towarzyskie portale – poznali się na koncercie Anny Karwan, podobno przedstawiła ich sobie Natalia Kukulska. A Kuba podobno z miejsca zachwycił Olę jako artysta, bo Ola uwielbia jazz, a on jest przecież mistrzem tego gatunku i wokalistą zespołu Poluzjanci. Podpytywany w programie Kuby Wojewódzkiego dwa lata temu przyznał się, że jego i Olę łączy coś wyjątkowego.

Gdy orientują się, że nie widzą już poza sobą świata, nie bronią się przed uczuciem. Zdaniem cytowanych znajomych, Ola jest przeszczęśliwa, zaczyna się więcej śmiać. Kuba zmienia się wewnętrznie i zewnętrznie. Chudnie, ale nie za bardzo, zmienia styl ubierania się. Śpiewa: „I wciąż pragnę by/ to nie były sny/ Lecz Ty, naprawdę Ty/ Do końca dni”.

To podobno Ola pierwsza wysyła Kubie esemesa. Znajomi mówią, że Kuba podbił serce Oli swoją normalnością. Jego normalność ujęła Olę, bo Kuba to mężczyzna, na którego kobiety zwracają uwagę ze względu na to, co mówi, a nie jak wygląda. Co nie znaczy, że Kuba źle wygląda, bo wygląda nieźle, ale poza tym jest ciepły, przyjacielski, ze świetnym poczuciem humoru.

Ola urzeka Kubę poczuciem humoru i wielkim dystansem do otaczającego ją świata. Ona także jest ciepła, przyjacielska i piękna. Imponuje Kubie inteligencją i dość zawadiacką naturą. Nie jest rozkapryszoną księżniczką, nie szuka żadnego modela, tylko chce prowadzić spokojne i szczęśliwe życie, czym robi na Kubie wielkie wrażenie.

Celebryctwem gardzi. Zdaje sobie sprawę – co przywołują tabloidy – że na zwykłe celebryctwo jest za mało próżna. Nie ma parcia na szkło, nie szasta pieniędzmi, których nie zarobiła. No i nie może pogodzić się z tym, że media wdzierają się w jej życie. Skończyła psychologię, ale nie została psychologiem, bo od sześciu lat robi wywiady, prowadzi programy telewizyjne i radiowe. Córka tatusia – bez jednego wyraźnego talentu do czegoś. Za to niezła w różnych rzeczach, bo od zawsze ładnie śpiewała, ładnie tańczyła, ładnie recytowała. Dobra z polskiego, z matematyki, z biologii i z wuefu. I z języków. Uwielbia gotować i uprawiać ogrodnictwo balkonowe, a nie cierpi sprzątać. I siedzieć w domu bez dostępu do ludzi.

Czytaj także

Ważne tematy społeczne

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną