Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Polityka i obyczaje

Polityka

Mnożą się w naszym kraju Niepokorni. Oprócz dziennikarzy prawicowych, łączących się w grupy i dzielących na podgrupy, wyszukiwarki internetowe na hasło „Niepokorni” podsuwają przede wszystkim adresy związane z życiem erotycznym: „Jesteś gościem pierwszego i jedynego w Polsce agnostyczno-ateistycznego serwisu randkowego Niepokorni. W kraju, w którym 90 proc. populacji stanowią katolicy, to nie lada wyczyn” lub „Grupa taneczna Niepokorni oferuje szeroki zakres usług związanych z tańcem. Naszą specjalnością jest taniec erotyczny wykonywany przez profesjonalne tancerki erotyczne oraz zawodowych chippendales. Jeżeli wieczory panieńskie i wieczory kawalerskie, to tylko z nami! Sprawimy, że ta ostatnia noc wolności będzie niezapomniana”. Na dalszych miejscach podsuwane są: „wSieci”, „Tygodnik Lisickiego” i Telewizja Republika.

Dziennikarka „Rzeczpospolitej” Joanna Ćwiek, niczego nie sugerując, zadaje pytanie przewodniczącemu Solidarności Piotrowi Dudzie: „Zauważył pan, żeby ostatnio było gorzej?”. I zaskakująca odpowiedź związkowca: „Zdecydowanie tak”. Oto współczesna szkoła wywiadu.

Prof. Krzysztof Rybiński, ekspert i kandydat na ministra w rządzie prof. Piotra Glińskiego, o biednych rodakach: „Polacy stają się kafirami Europy. Pracujemy najwięcej na świecie, zaraz po Koreańczykach z Południa, a zarabiamy mało. Cały system edukacji jest nastawiony na kształcenie pracowników dla międzynarodowych korporacji. (…) Kiedyś kafir uciekał, żeby nie dostawać batów i nie pracować jak niewolnik, w minionych kilku latach ponad dwa miliony Polaków uciekło z Polski, bo miało dość harówki po kilkanaście godzin dziennie za pensję, która nie pozwala na godziwy standard życia”.

Polityka 08.2013 (2896) z dnia 19.02.2013; Polityka i obyczaje; s. 106
Reklama