Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Polityka i obyczaje

Polityka

Podczas regionalnego konwentu PO w Gdańsku Donald Tusk zrelacjonował swoją rozmowę z Krzysztofem Diablo Włodarczykiem – donosi „Polska The Times”. Premier dopytywał boksera, czy stracił nadzieję na zwycięstwo, gdy był liczony w trzeciej rundzie walki z Rachimem Czakijewem, na co Diablo miał odpowiedzieć: „Ja nigdy nie wątpię, jestem optymistą”. „I wy bądźcie optymistami – zakończył Donald Tusk, zwracając się do działaczy na sali”.

Episkopat znowu nie dorósł do oczekiwań Tomasza A. Terlikowskiego. Publicyście „Gazety Polskiej” nie podoba się złagodzenie IV przykazania kościelnego, w nowej wersji dopuszczającego udział katolików w zabawach w zwykłe piątki: „»Pogłębianie« wiary poprzez osłabianie wymogów, swoiste »ułatwiactwo« okazało się więc ślepym zaułkiem. I doskonale to już widać na Zachodzie”.

Odwołany przez ministra MSW Bartłomieja Sienkiewicza zastępca komendanta głównego policji broni się, oskarżając szefa resortu w „Dzienniku Gazecie Prawnej” o szukanie na niego haków: „Oczywiście, uwag nie było przed moim odwołaniem, bo teraz na siłę się ich poszukuje. W myśl czekistowskiej filozofii: dajcie człowieka, a paragraf się znajdzie”.

Szef Solidarności Piotr Duda ujawnia w wywiadzie dla „Dużego Formatu”, że uwielbia przemawiać do tłumów i nie pisze sobie wystąpień: „Jak są uroczystości, najpierw słucham kazania księdza, jeszcze przy marszu ktoś coś powie i dopiero wtedy wiem, co będę mówił, kogo mam wspomnieć, komu podziękować. Ludzie czują, czy ktoś jest hipokrytą, czy kręci, czy mówi szczerze, od serca”.

Polityka 27.2013 (2914) z dnia 02.07.2013; Polityka i obyczaje; s. 106
Reklama