Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

My z kolegami

Wańka o kulisach polskiej mafii

Pruszków, miejsce zabójstwa gangstera ps. Kiełbasa. Znicz zapala Jarosław S. ps. Masa. Pruszków, miejsce zabójstwa gangstera ps. Kiełbasa. Znicz zapala Jarosław S. ps. Masa. Wojciech Rzążewski/SE / EAST NEWS
W najnowszej POLITYCE Leszek Danielak, ps. Wańka, uważany za jednego z liderów starego gangu pruszkowskiego, opowiada o tym, jak zaczęła się historia polskiej mafii.

Piotr Pytlakowski: – Ile lat pana nie było?

Leszek Danielak: – Siedziałem ciurkiem 15 lat z kilku wyroków. Blisko 11 lat siedziałem na „enkach” (oddziały dla tzw. niebezpiecznych), w tym ok. 6 lat na pojedynkach. Umiałem sobie zająć czas, mnóstwo książek dostawałem z zewnątrz i z biblioteki więziennej.

(…)

Mówi się, że spoiwem, które stworzyło grupę pruszkowską, był przemyt spirytusu na wielką skalę.
Tak było. W 1989 r. otrzymałem od grupy, nazwijmy ich, urzędników państwowych propozycję, że jest taka możliwość z tym spirytusem, tylko że oni tego nie zrobią, czy ja bym się tym nie zajął?

To byli ludzie służb specjalnych z czasów PRL?
Z tzw. służb, które sobie wyliczyły odpowiedni procent. Dostaniesz kierunek, bierz towar z tego i z tego miejsca, nas nie interesuje, jak ty sobie to sprzedasz…

 

Całą rozmowę Piotra Pytlakowskiego z Leszkiem Danielakiem można przeczytać w najnowszym numerze POLITYKI – dostępnym w kioskach, na iPadzie, Kindlu i w Polityce Cyfrowej.

Reklama

Czytaj także

Rynek

Jak pokroić morze? Przybywa chętnych na kawałek Bałtyku. A rybakom wiatr w oczy

To tylko złudzenie, że na Bałtyku jest bezmiar przestrzeni. Jest coraz ciaśniej i coraz więcej chętnych, którzy chcą wyrwać kawałek morza dla siebie.

Ryszarda Socha
24.01.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną