Osoby czytające wydania polityki

„Polityka”. Największy tygodnik w Polsce.

Wiarygodność w czasach niepewności.

Subskrybuj z rabatem
Społeczeństwo

Polityka i obyczaje

Polityka

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski odważnie skrytykował prymasa abp. Józefa Kowalczyka za wywiad, w którym prymas m.in. poparł Hannę Gronkiewicz-Waltz jako prezydenta stolicy. Ale to mu nie wystarczyło, bo w „Gazecie Polskiej” docisnął: „No cóż, znów kłania się brak rzetelnie przeprowadzonej lustracji, a zwłaszcza zamiecenie pod dywan sprawy kontaktu operacyjnego »Cappino«, działającego przez tyle lat w Watykanie”. Nie ma to jak donosik.

Senator Włodzimierz Cimoszewicz krótko i chłodno o Jarosławie Gowinie (w dzienniku „Polska”): „Myślę, że to naburmuszony i rozgoryczony porażką egotyk, który trochę się odgrywa, a trochę chce poprawić sobie humor pozorami ważnych działań. (…) Nic na tym nie zyska, chyba że chciałby wytargować coś od PiS. Ale po co on PiS? Nie ma za sobą armii”.

Henryka Krzywonos-Strycharska („Magazyn Polska. The Times”) ocenia szefów współczesnej Solidarności: „Stało się tak jak ze Śniadkiem [poprzedni szef „S”], który najpierw mówił: »Ja nie chcę startować w wyborach«, raptem jest posłem i jest w PiS. To samo robi Duda – wyprowadza ludzi po to, żeby ugrać coś dla siebie. I tyle. Dlatego nie zgadzam się z Solidarnością”.

Tekst POLITYKI (34) poświęcony posłowi PiS Stanisławowi Pięcie kazał Piotrowi Lisiewiczowi z „Gazety Polskiej” doprecyzować: „szczebel poselski PiS (radnych też to dotyczy) niestety wygląda znacznie gorzej. Zbyt wielu tam jeszcze koniunkturalistów i karierowiczów w stylu ochoczo przymilającego się wspomnianemu organowi postkomunistów [tj.

Polityka 36.2013 (2923) z dnia 03.09.2013; Polityka i obyczaje; s. 114
Reklama